Pracownicy Parafii

Anna_Skotarek

Anna Skotarek

Asystentka kancelarii

Absolwentka Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie na wydziale Ekonomii.

Pracowała przez wiele lat jako koordynator rejsów na lotnisku Okęcie jednocześnie pełniąc funkcję Service Managera oraz trenera linii British Airways. Posiadaczka certyfikatu CELTA (Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages).

W wolnym czasie trenuje taniec towarzyski (standard) oraz (jeśli czas pozwala) jeździ konno wraz z mężem i córką, u której próbuje zaszczepić miłość do tych zwierząt.

Jacek Grzegorowski

Jacek Grzegorowski

Referent, Główny specjalista ds. nieruchomości parafialnych

Iwona Dowjat

Iwona Dowjat

Archiwistka

Absolwentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Wydziału Historycznego
Uniwersytetu Warszawskiego . Dyplom studiów licencjackich uzyskała w 2000 roku.
Studia magisterskie ukończyła w 2002 roku uzyskując tytuł magistra etnologii.
W latach 2008 – 2009 była studentką Podyplomowego Studium Muzealnictwa
w Instytucie Historii Sztuki Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego.
Dyplom uzyskała w 2009 roku.
Posiada duże doświadczenie zawodowe zdobyte w Dziale Inwentaryzacji i Archiwum
warszawskich muzeów w zakresie inwentaryzacji, archiwistyki i ewidencjonowaniu zbiorów w komputerowej bazie danych.
Hobby: czytelnictwo, muzyka, pływanie, opieka nad zwierzętami

Justyna Stanisławska

Justyna Stanisławska

Koordynator projektów

Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie (Wiedza o Teatrze), Akademii Leona Koźmińskiego (Zarządzanie Projektami) i Akademii Finansów i Biznesu Vistula (Audyt i kontrola wewnętrna). W latach 1998-2006 pracowała jako asystent produkcji w polsko-brytyjskim The Globe Theatre Group, stage manager w The Harrogate Theatre (Wielka Brytania) oraz jako aktorka i pedagog Teatru Go i Fundacji Proscenium w Warszawie. W latach 2006 – 2018 pracowała na stanowisku kierownika projektów i kierowika ds. kontroli jakości w sektorze telekomunikacyjnym i finansowym. Jest członkiem Zarządu Stowarzyszenia Centrum Kobiecej Przedsiębiorczości WłączONE, wspierającym aktywizację zawodową kobiet oraz rozwój mikroprzedsiębiorstw.

Od lat zajmuje się również sceną taneczną i teatrem tańca, jest recenzentką i krytykiem teatralnym – jej teksty można czytać na łamach czasopisma Scena, kwartalnika Taniec, portalu taniecpolska.pl oraz w dziale krytyki warszawskiego Centrum Sztuki Tańca. Jest również autorką publikacji naukowych i krytycznych, laureatką nagród i wyróżnień literackich.

W pracy dla parafii łączy doświadczenia zawodowe w dziedzinie sztuki z wiedzą w zakresie zarządzania i finansów.

Zuzanna Kuźniak

Zuzanna Kuźniak

Kantor 

Ukończyła w 1999 roku Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Wydział Edukacji Muzycznej, w klasie dyrygentury chóralnej prof. Józefa Boka, uzyskując tytuł magistra sztuki.

Była członkiem wielu znanych chórów, m.in. Chóru Kameralnego Warszawskiej Opery Kameralnej, z którym w 2001 roku brała udział w prawykonaniu scenicznym opery Zygmunta Krauzego Balthazar. Śpiewała pod batutą takich dyrygentów jak: Ruben Silva, Jacek Kasprzyk, Ryszard Zimak, Ennio Morricone.

Ma duże doświadczenie w pracy z zespołami chóralnymi – jako wieloletni dyrygent chórów dziecięcych, młodzieżowych i zespołów osób dorosłych (prowadziła przez wiele lat chór Amici Canentes).

Jako dyrygent współpracowała z Zespołem Madrygalistów I Musici Cantanti, Attmakoren ( Szwecja ), Orkiestrą Kameralną Staromiejskiego Domu Kultury w Warszawie.

Zdobyła wiele nagród i wyróżnień w konkursach i festiwalach chóralnych oraz prowadząc działalność pedagogiczną. Otrzymała m.in. nagrodę dla najlepszego dyrygenta na Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych Okręgu Mazowieckiego (1999) oraz nagrodę dla dyrygenta w I Przeglądzie Pieśni Ewangelickiej w Katowicach (2017).

Doświadczenia zawodowe wzbogacała w Szwecji, m.in. w Uppsali, gdzie w 2010 roku uczestniczyła w Seminarium Kyrkomusikforum: „Seminarium om musik och kommunikation” (organizator – Tove Bianca Dahl). W 2013 roku doskonaliła swe umiejętności na warsztatach emisji głosu dla dyrygentów i chórzystów, „Komplett Sangteknik”, zorganizowanych w Torpshammar w Szwecji przez Astrid Domino. W 2019 roku uczestniczyła w Międzynarodowej konferencji naukowo-artystycznej „Osobowość dyrygenta”.

W 2019 roku prowadziła warsztaty dla dyrygentów podczas Zjazdu Chórów Diecezji Warszawskiej.

Brała udział w wielu konkursach i festiwalach chóralnych w kraju i za granicą, m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej w Rumi (2008), Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnym im. Wacława z Szamotuł w Szamotułach (2009), Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce (2011), Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej w Ejszyszkach na  Litwie (2012), I przeglądzie Pieśni Ewangelickiej w Katowicach (2017), Pomorskim Festiwalu Pieśni Wielkopostnej w Kielnie (2018), Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Varsovia Cantat (2018), Krakowskim Festiwalu Sakralnej Muzyki Chóralnej „Cracovia Sacra” (2019).

Pełniąc funkcję kantora w parafii Ewangelicko – Augsburskiej  Św. Trójcy  w Warszawie prowadzi chóry działające przy tej parafii.

Magdalena Welman

Magda Welman

Pracownik parafii od stycznia 2012 r. Obecnie na stanowisku intendent cmentarza ewangelicko-augsburskiego w Warszawie.

Elżbieta Byrtek

Elżbieta Byrtek

Katechetka

Teolog i starszy wykładowca w Katedrze Pedagogiki Religii i Kultury Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Studiowała teologię i pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną w ChAT oraz pedagogikę religii na Wydziale Teologii Ewangelickiej na Uniwersytecie Fryderyka Wilhelma w Bonn. Wiedzę akademicką łączy z praktyką, pracuje jako nauczyciel religii ewangelickiej oraz opowieści biblijnych, uzyskała stopień nauczyciela dyplomowanego. Jest współautorem Podstawy programowej, Programu oraz Podręczników do nauczania kościelnego – religii ewangelickiej. Jest przewodniczącą Komisji Wychowania Chrześcijańskiego Polskiej Rady Ekumenicznej oraz radcą świeckim Rady Diecezjalnej Diecezji Warszawskiej KEA w RP.

Sebastian Madejski

Sebastian Madejski

Praktykant

Absolwent teologii Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Studiował teologię ewangelicką także na Uniwersytecie w Bonn, Uniwersytecie w Lipsku. Zbierał materiały do pracy doktorskiej w Instytucie Badań nad Ekumenizmem w Strasburgu. Po ukończeniu nauki w Warszawie uzyskał tytuł magistra teologii liturgicznej na Luther Seminary w Saint Paul, Minnesota.
W wolnym czasie gra na gitarze elektrycznej, podróżuje, uczy się języków obcych. Lubi jeździć na motocyklu. Interesuje go literatura piękna i jazz.
Monika Knapik

Monika Knapik

Tomasz Knapik

Tomasz Knapik

Maciej_Kolarz

Sławomir Maciej Kolarz

Absolwent Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej. Doradca inwestycyjny, posiadacz tytułów CFA i MBA. W latach 1996-2018 członek zarządu w spółkach Banku Pekao SA zarządzających funduszami inwestycyjnymi i emerytalnymi, odpowiedzialny za finanse, sprawy prawne, zarządzanie ryzykiem; członek komitetu inwestycyjnego. Członek rady nadzorczej domu inwestycyjnego. Współpracuje z Fundacją ETO.