Pracownicy Parafii

Jacek Grzegorowski

Jacek Grzegorowski

Referent, Główny specjalista ds. nieruchomości parafialnych

Justyna Stanisławska

Justyna Stanisławska

Koordynator projektów

Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie (Wiedza o Teatrze), Akademii Leona Koźmińskiego (Zarządzanie Projektami) i Akademii Finansów i Biznesu Vistula (Audyt i kontrola wewnętrna). W latach 1998-2006 pracowała jako asystent produkcji w polsko-brytyjskim The Globe Theatre Group, stage manager w The Harrogate Theatre (Wielka Brytania) oraz jako aktorka i pedagog Teatru Go i Fundacji Proscenium w Warszawie. W latach 2006 – 2018 pracowała na stanowisku kierownika projektów i kierowika ds. kontroli jakości w sektorze telekomunikacyjnym i finansowym. Jest członkiem Zarządu Stowarzyszenia Centrum Kobiecej Przedsiębiorczości WłączONE, wspierającym aktywizację zawodową kobiet oraz rozwój mikroprzedsiębiorstw.

Od lat zajmuje się również sceną taneczną i teatrem tańca, jest recenzentką i krytykiem teatralnym – jej teksty można czytać na łamach czasopisma Scena, kwartalnika Taniec, portalu taniecpolska.pl oraz w dziale krytyki warszawskiego Centrum Sztuki Tańca. Jest również autorką publikacji naukowych i krytycznych, laureatką nagród i wyróżnień literackich.

W pracy dla parafii łączy doświadczenia zawodowe w dziedzinie sztuki z wiedzą w zakresie zarządzania i finansów.

Zuzanna Kuźniak

Zuzanna Kuźniak

Kantor 

Ukończyła w 1999 roku Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Wydział Edukacji Muzycznej, w klasie dyrygentury chóralnej prof. Józefa Boka, uzyskując tytuł magistra sztuki.

Była członkiem wielu znanych chórów, m.in. Chóru Kameralnego Warszawskiej Opery Kameralnej, z którym w 2001 roku brała udział w prawykonaniu scenicznym opery Zygmunta Krauzego Balthazar. Śpiewała pod batutą takich dyrygentów jak: Ruben Silva, Jacek Kasprzyk, Ryszard Zimak, Ennio Morricone.

Ma duże doświadczenie w pracy z zespołami chóralnymi – jako wieloletni dyrygent chórów dziecięcych, młodzieżowych i zespołów osób dorosłych (prowadziła przez wiele lat chór Amici Canentes).

Jako dyrygent współpracowała z Zespołem Madrygalistów I Musici Cantanti, Attmakoren ( Szwecja ), Orkiestrą Kameralną Staromiejskiego Domu Kultury w Warszawie.

Zdobyła wiele nagród i wyróżnień w konkursach i festiwalach chóralnych oraz prowadząc działalność pedagogiczną. Otrzymała m.in. nagrodę dla najlepszego dyrygenta na Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych Okręgu Mazowieckiego (1999) oraz nagrodę dla dyrygenta w I Przeglądzie Pieśni Ewangelickiej w Katowicach (2017).

Doświadczenia zawodowe wzbogacała w Szwecji, m.in. w Uppsali, gdzie w 2010 roku uczestniczyła w Seminarium Kyrkomusikforum: „Seminarium om musik och kommunikation” (organizator – Tove Bianca Dahl). W 2013 roku doskonaliła swe umiejętności na warsztatach emisji głosu dla dyrygentów i chórzystów, „Komplett Sangteknik”, zorganizowanych w Torpshammar w Szwecji przez Astrid Domino. W 2019 roku uczestniczyła w Międzynarodowej konferencji naukowo-artystycznej „Osobowość dyrygenta”.

W 2019 roku prowadziła warsztaty dla dyrygentów podczas Zjazdu Chórów Diecezji Warszawskiej.

Brała udział w wielu konkursach i festiwalach chóralnych w kraju i za granicą, m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej w Rumi (2008), Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnym im. Wacława z Szamotuł w Szamotułach (2009), Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce (2011), Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej w Ejszyszkach na  Litwie (2012), I przeglądzie Pieśni Ewangelickiej w Katowicach (2017), Pomorskim Festiwalu Pieśni Wielkopostnej w Kielnie (2018), Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Varsovia Cantat (2018), Krakowskim Festiwalu Sakralnej Muzyki Chóralnej „Cracovia Sacra” (2019).

Pełniąc funkcję kantora w parafii Ewangelicko – Augsburskiej  Św. Trójcy  w Warszawie prowadzi chóry działające przy tej parafii.

Magdalena Welman

Magda Welman

Pracownik parafii od stycznia 2012 r. Obecnie na stanowisku intendent cmentarza ewangelicko-augsburskiego w Warszawie.

Elżbieta Byrtek

Elżbieta Byrtek

Katechetka

Teolog i starszy wykładowca w Katedrze Pedagogiki Religii i Kultury Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Studiowała teologię i pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną w ChAT oraz pedagogikę religii na Wydziale Teologii Ewangelickiej na Uniwersytecie Fryderyka Wilhelma w Bonn. Wiedzę akademicką łączy z praktyką, pracuje jako nauczyciel religii ewangelickiej oraz opowieści biblijnych, uzyskała stopień nauczyciela dyplomowanego. Jest współautorem Podstawy programowej, Programu oraz Podręczników do nauczania kościelnego – religii ewangelickiej. Jest przewodniczącą Komisji Wychowania Chrześcijańskiego Polskiej Rady Ekumenicznej oraz radcą świeckim Rady Diecezjalnej Diecezji Warszawskiej KEA w RP.

Sebastian Madejski

Sebastian Madejski

Praktykant

Absolwent teologii Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Studiował teologię ewangelicką także na Uniwersytecie w Bonn, Uniwersytecie w Lipsku. Zbierał materiały do pracy doktorskiej w Instytucie Badań nad Ekumenizmem w Strasburgu. Po ukończeniu nauki w Warszawie uzyskał tytuł magistra teologii liturgicznej na Luther Seminary w Saint Paul, Minnesota.
W wolnym czasie gra na gitarze elektrycznej, podróżuje, uczy się języków obcych. Lubi jeździć na motocyklu. Interesuje go literatura piękna i jazz.
Monika Knapik

Monika Knapik

Tomasz Knapik

Tomasz Knapik