Wystawy

Wszystkich zainteresowanych historią kościoła i wspólnoty ewangelicko-augsburskiej parafii Świętej Trójcy w Warszawie zapraszamy do obejrzenia krótkiej wystawy retrospektywnej „Pamiętaj – Jesteśmy. Dzieje kościoła ewangelicko-augsburskiego Świętej Trójcy na przestrzeni wieków. Fotografie”.
Wystawa jest wyborem zdjęć oraz zdigitalizowanych reprintów rycin, szkiców i akwareli związanych z projektem i budową kościoła oraz życiem parafian od końca XVIII w po czasy współczesne.

Wystawa jest obecnie dostępna jedynie tuż przed i po niedzielnych nabożeństwach. Niestety z powodu zamknięcia budynku kościoła w dni powszednie na skutek rozporządzeń Rady Ministrów związanych z pandemią wirusa Covid-19 nie jest dostępna w dotychczasowych godzinach.

Wkrótce:

W dniach 12-13 września oraz 19-20 września zapraszamy na wystawę prac Zofii Kułakowskiej To, co mnie boli

Wydarzenie jest organizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa: https://edd.nid.pl

Zofia  Kułakowska (ur. 1963) jest absolwentką Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tytuł jej pracy dyplomowej – filmu – brzmiał Nietolerancja. Od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą w szkole przyszpitalnej.

Dotychczas miała dwie wystawy indywidualne w Parafii Ewangelicko–Augsburskiej św. Trójcy w Warszawie: malarstwa (2007) oraz fotografii (2014). Artystka jest także autorką malowidła ściennego w sali zabaw dla dzieci Kościoła Chrześcijan Baptystów w Warszawie. W 2012 r. zajęła trzecie miejsce w konkursie literackim pt. „Wolska Bajka”.

Dominującą tematyką jej prac fotograficznych jest refleksja nad druzgocącymi przemianami zachodzącymi na Ziemi wskutek działań człowieka – istoty tyleż rozumnej, co nieodpowiedzialnej; tyleż pełnej miłości, co nienawiści do bliźniego; tyleż altruistycznej, co egocentrycznej.

Na niniejszej wystawie zobaczymy subiektywne przemyślenia artystki wyrażone językiem nieoczywistych zestawień elementów naszej codzienności.

Do tej pory odbyły się również:

14.09.2019 – 05.09.2020 – wystawa jubileuszowa „Pamiętaj – Jesteśmy”

12 – 17.03 – wystawa „Czas odnaleziony, czyli Atlas Warburga do muzyki dawnej”

10 – 28.01„Uchodźca. Brat. Człowiek.” wystawa fotografii

Wszystkim tym, którym nie udało się odwiedzić ostatniej wystawy, prezentujemy ją w formie slajdów poniżej: