30 paź Wystawy
2022
26 grudnia 2021 obchodziliśmy 240 rocznicę poświęcenia kościoła Świętej Trójcy.
Z tej okazji w drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego odbyło się uroczyste nabożeństwo poranne, któremu towarzyszyło otwarcie wystawy związanej z historią tej okrągłej rocznicy.
Wystawa będzie dostępna w godzinach otwarcia kościoła do odwołania:
wtorek – sobota g. 11:00 – 17:00
niedziela g. 12:00 – 17:00
Wystawy w roku 2021
Wszystkich zainteresowanych historią zapomnianych cmentarzy ewangelickich zachęcamy do wirtualnego odwiedzania wystawy fotografii zebranych przez Fundację Kamienie Niepamięci.
Wystawa jest obecnie dostępna jedynie w postaci galerii online:
W dniach 12-13 września oraz 19-20 września ubiegłego roku udało nam się pokazać Państwu prace Zofii Kułakowskiej, pod wspólnym tytułem To, co mnie boli.
Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa: https://edd.nid.pl
Zofia Kułakowska (ur. 1963) jest absolwentką Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tytuł jej pracy dyplomowej – filmu – brzmiał Nietolerancja. Od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą w szkole przyszpitalnej.
Dotychczas miała dwie wystawy indywidualne w Parafii Ewangelicko–Augsburskiej św. Trójcy w Warszawie: malarstwa (2007) oraz fotografii (2014). Artystka jest także autorką malowidła ściennego w sali zabaw dla dzieci Kościoła Chrześcijan Baptystów w Warszawie. W 2012 r. zajęła trzecie miejsce w konkursie literackim pt. „Wolska Bajka”.
Dominującą tematyką jej prac fotograficznych jest refleksja nad druzgocącymi przemianami zachodzącymi na Ziemi wskutek działań człowieka – istoty tyleż rozumnej, co nieodpowiedzialnej; tyleż pełnej miłości, co nienawiści do bliźniego; tyleż altruistycznej, co egocentrycznej.
Na niniejszej wystawie mogliśmy zetknąć się z przemyśleniami artystki w języku nieoczywistych zestawień oczywistych elementów naszej codzienności.
Pamiętaj – Jesteśmy
Wszystkich zainteresowanych historią kościoła i wspólnoty ewangelicko-augsburskiej parafii Świętej Trójcy w Warszawie zapraszamy do obejrzenia krótkiej wystawy retrospektywnej „Pamiętaj – Jesteśmy. Dzieje kościoła ewangelicko-augsburskiego Świętej Trójcy na przestrzeni wieków. Fotografie”.
Wystawa jest wyborem zdjęć oraz zdigitalizowanych reprintów rycin, szkiców i akwareli związanych z projektem i budową kościoła oraz życiem parafian od końca XVIII w po czasy współczesne.