Wizyta Prymas Szwecji

[vc_row css_animation=”” row_type=”row” use_row_as_full_screen_section=”no” type=”full_width” angled_section=”no” text_align=”left” background_image_as_pattern=”without_pattern”][vc_column][vc_column_text]

3 maja br. Parafię Ewangelicko-Augsburską Świętej Trójcy w Warszawie odwiedziła Prymas Szwecji, Arcybiskup Uppsali Antje Jackelen. Wcześniej abp Jackelen odwiedziła Parafię w Łodzi, gdzie wygłosiła kazanie, oraz Parafię w Żyrardowie.

Abp Jackelen i jej kapelana, ks. Joela Ingmarssona, przywitał w kościele Świętej Trójcy ks. proboszcz Piotr Gaś wraz z dk. Małgorzatą Gaś. Proboszcz przedstawił Arcybiskup historię kościoła i Parafii, a także odpowiadał na pytania związane z funkcjonowaniem i planami Parafii. Abp Jackelen odwiedziła również Lutheraneum. Na koniec wizyty wszyscy zmówili Modlitwę Pańską, a abp Jackelen udzieliła błogosławieństwa.

Abp Jackelen towarzyszył ponadto Matts Lagergren, odpowiedzialny w diecezji Uppsali za kontakty z Polską, oraz Anna Wrzesińska, kierownik Kancelarii Biskupa Kościoła, koordynująca kontakty zagraniczne Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.

Więcej informacji na temat wizyty Ksiądz Prymas w Polsce TUTAJ.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css_animation=”” row_type=”row” use_row_as_full_screen_section=”no” type=”full_width” angled_section=”no” text_align=”left” background_image_as_pattern=”without_pattern”][vc_column][vc_video link=”http://www.youtube.com/watch?v=w2lBwE7p_bc”][/vc_column][/vc_row]