Obchody jubileuszowe coraz bliżej!


Trwają przygotowania do uroczystości jubileuszowych naszej Parafii, które związane są m.in. z 230. rocznicą poświęcenia kamienia węgielnego pod kościół Św. Trójcy oraz 50-leciem odbudowy naszego kościoła po zniszczeniach II wojny światowej. Miło nam poinformować, że patronat honorowy nad naszymi obchodami jubileuszowymi, które trwać będą od 13 do 15 czerwca 2008 roku, objął Pan Bogdan Zdrojewski, minister kultury i dziedzictwa narodowego, Pani Prof. Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Pan Prof. Jerzy Buzek, europoseł i b. premier RP, JM Rektor Uniwersytetu Warszawskiego Prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow, a także księża biskupi: Janusz Jagucki, zwierzchnik naszego Kościoła, oraz Mieczysław Cieślar, zwierzchnik Diecezji Warszawskiej.

Partnerem naszej Parafii przy organizacji obchodów jest Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie.

Komitet Organizacyjny obchodów, w skład którego wchodzą również członkowie Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego, przygotowuje złożony i ambitny program obchodów. Oprócz centralnego nabożeństwa niedzielnego, sesji naukowej, międzynarodowego panelu młodzieżowego, przewidziane są liczne atrakcje artystyczne. Szczegółowe informacje pojawią się niebawem na specjalnej witrynie internetowej, która zawierać będzie również kilka niespodzianek.

W związku z koniecznością dalszego rozbudowywania zbiorów archiwalnych oraz ich elektronicznego przetwarzania zwracamy się do Państwa, zarówno naszych Parafian, jak i osób na różny sposób związanych z naszym Kościołem i Parafią, o wypożyczenie i/lub udostępnienie pamiątek, dotyczących historii warszawskiego luteranizmu. W szczególności interesują nas stare zdjęcia z uroczystości kościelnych, fotografie obiektów kościelnych, starodruki, a także inne pomniki ewangelickiej kultury w Warszawie. Wszystkich informacji udziela kancelaria parafialna pod numerem telefonu 022/556-46-60. Za wszelką pomoc dziękujemy staropolskim „Bóg zapłać”!