Noc Muzeów 2015 w kościele Świętej Trójcy

Po raz kolejny zapraszamy na Noc Muzeów w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy 16/17 maja 2015 roku. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami.

 

 

Kościół Świętej Trójcy będzie otwarty od godz. 19:00 do 1:00.

 

Jak co roku w kościele zainstalowana będzie iluminacja, która w subtelny, ale zarazem niebanalny sposób podkreśli uwydatni piękno naszego kościoła. W różnych punktach kościoła wyświetlane będą film „Luter” (z napisami), a także prezentacja o Kościele ewangelicko-augsburskim. 

 

W podziemiach kościoła Świętej Trójcy dostępna będzie wystawa zatytułowana TIMBRE – trzy głosy – jedno miejsce. Jest to ekspozycja autorstwa trzech doktorantek Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Karoliny Lizurej, Anny Krzemińskiej i Agnieszki Żak).

 

W prezbiterium wystawiony będzie oryginał XVI-wiecznej Biblii Brzeskiej (1563), pierwszego tłumaczenia Pisma Świętego na j. polski dokonanego przez ewangelików z języków oryginalnych. 

 

Dostępna będzie również zakrystia, w której obejrzeć będzie można stroje i naczynia liturgiczne.

 

Zapraszamy również rodziców z dziećmi – przygotowany będzie kącik artystyczny dla najmłodszych pod fachową opieką wolontariuszy.

 

O godz. 21:00 zapraszamy na recital muzyki organowej w wykonaniu Karola Szwecha z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Podczas półgodzinnego koncertu usłyszymy słynną Passacaglia c-moll Jana Sebastiana Bacha oraz Fantazję f-moll Wolfganga Amadeusza Mozarta.  Podczas koncertu zwiedzanie kościoła nie będzie możliwe. 

 

O 23:59 zapraszamy na kompletę, czyli nocną modlitwę za uczestników, nasze Miasto i cały świat. Nabożeństwo potrwa ok. pół godziny i do wspólnego śpiewu i modlitwy zapraszamy wszystkich – wierzących różnych wyznań, wątpiących, niewierzących. 

 

Najważniejsze są jednak spotkania i rozmowy, wzajemne poznawanie się, dlatego nasi wolontariusze otwarci będą na rozmowy ze wszystkimi gośćmi, odwiedzającymi nasz kościół. Przy wejściu do kościoła czynne będzie stanowisko informacyjne z materiałami o Kościele, Parafii, Ekumenicznym Uniwersytecie Trzeciego Wieku i zbliżającym się jubileuszu 500-lecia Reformacji. 

 

Zapraszamy wszystkich – zarówno tych, którzy znają dobrze nasz kościół oraz tych, którzy będą chcieli nas odwiedzić po raz pierwszy. 

 

Do zobaczenia!