Dwudniowy wyjazd integracyjny MAZURY 2026

W sobotę 23 maja o godzinie 7.00, 35-osobowa grupa wyruszyła w drogę na Mazury z parkingu przy kościele. Tego dnia odwiedziliśmy Parafie Ewangelicko-Augsburskie w Pasymiu i Sorkwitach. Zwiedziliśmy przepiękne zabytkowe kościoły w Pasymiu, Dźwierzutach, Raszągu i Sorkwitach. W dwóch pierwszych oprowadzał nas ksiądz proboszcz Witold Twardzik, w następnych naszym przewodnikiem był ksiądz proboszcz Krzysztof Mutschmann.
W Sorkwitach mogliśmy skosztować przepysznych, pieczonych na miejscu ciast 🙂
Parafiom i pastorom serdecznie za gościnę dziękujemy!
Tym, których z nami nie było polecamy film „Pasymskie skarby” (https://vod.tvp.pl/filmy-dokumentalne,163/pasymskie-skarby,336257)

W Mikołajkach zwiedziliśmy Muzeum Reformacji. W tym pięknie położonym nad jeziorami mieście zostaliśmy na noc. Spędziliśmy ją w Domu Gościnnym parafii. Wdzięczni jesteśmy za gościnę 🙂

24 maja, w Święto Zesłania Ducha Świętego, uczestniczyliśmy w nabożeństwie w Kościele Świętej Trójcy w Mikołajkach, odprawianym przez księdza proboszcza księdza Bogusława Juroszka.

Następnie odwiedziliśmy Muzeum im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu oraz Klasztor Staroobrzędowców w Wojnowie.
Wyjazd integracyjny zorganizował Zespół Diakonijny Parafii Świętej Trójcy w Warszawie.