Zimowe półkolonie w naszej parafii

W tegoroczne ferie zimowe w naszej parafii zorganizowane zostały półkolonie dla dzieci. Zapraszamy do obejrzenia relacji z pięciu dni (26-30 stycznia 2015 r.)

PONIEDZIAŁEK – DROGA MODLITWY

W pierwszym dniu na przykładzie Anny uczyliśmy się czym jest modlitwa i że Pan Bóg zawsze na nią odpowiada. Uczyliśmy się także cierpliwości tworząc pomponiaki oraz pierogi – które były pyszne. Cały dzień Obfitował w świetną zabawę.

WTOREK – DROGA PRZYJAŹNI

W tym dniu na przykładzie przyjaźni Dawida i Jonatana uczyliśmy się  kim jest prawdziwy przyjaciel. Dla bliskich nam osób wykonaliśmy ramki. Byliśmy na spacerze, wykonaliśmy hot dogi, a na zakończenie dnia Pani Gabriela Bakalarz uczyła nas jak lepić z modeliny.

ŚRODA – DROGA MIŁOŚCI

W trzecim dniu naszych Półkolonii na przykładzie Rut uczyliśmy się czym jest prawdziwa Miłość. Dla naszych bliskich uszyliśmy filcowe serca. Uczestniczyliśmy w lekcji teatralnej- ciekawie było być tam gdzie widzowie nie mają wstępu, przymierzać stroje aktorów i poznać wielu pracowników teatru STUDIO.

CZWARTEK – DROGA POSŁUSZEŃSTWA

Towarzysząca nam historia to prorok Jonasz. Próba posłuszeństwa i trzymania się zasad nie zawsze jest łatwa, o czym przekonujemy się każdego dnia. Przestrzeganie zasad jest także bardzo ważnym elementem gier o czym przekonaliśmy się na warsztatach „Gry i zabawy z czterech stron świata”, które odbyły się w Muzeum Etnogaficznym. Ćwiczyliśmy także naszą wyobraźnię tworząc smaczne i zdrowe kanapki. 

PIĄTEK – DROGA ODWAGI

Piątek to dzień na odwagę, którą ćwiczyli nasi  goście Pani Elżbieta Chmiel, Państwo Paulina i Jerzy Latos oraz ks. Łukasz Zieliński. Wspólne wykonaliśmy pizzy, skakanie na macie animacyjnej, odbyły się warsztaty z malowania pastelami oraz sztuki aktorskiej. Warto ćwiczyć swoją odwagę i nie zniechęcać się lekkimi potknięciami. Ćwiczenie czyni z nas mistrzów. Tydzień minął szybko i obfitował w świetną zabawę.

Więcej zdjęć w parafialnej grupie na Facebook’u