Zakończenie 27. Forum Kobiet Luterańskich

[vc_row css_animation=”” row_type=”row” use_row_as_full_screen_section=”no” type=”full_width” angled_section=”no” text_align=”left” background_image_as_pattern=”without_pattern”][vc_column][vc_column_text]23 września br. w kościele Świętej Trójcy w Warszawie odbyło się nabożeństwo na zakończenie 27. Ogólnopolskie Forum Kobiet Luterańskich, które odbywało się pod hasłem „Kobiety Niepodległości”.

[/vc_column_text][vc_column_text]Nabożeństwo poprowadziły panie diakon z różnych diecezji naszego Kościoła, a także ks. Jana Drottnerova z Ewangelickiego Kościoła Augsburskiego Wyznania na Słowacji. Kazanie wygłosiła dk. Marta Zachraj z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie.[/vc_column_text][vc_video link=”http://www.youtube.com/watch?v=XfOiRGHGzeU”][/vc_column][/vc_row][vc_row css_animation=”” row_type=”row” use_row_as_full_screen_section=”no” type=”full_width” angled_section=”no” text_align=”left” background_image_as_pattern=”without_pattern”][vc_column][vc_column_text]

Forum odbywało się w dniach od 21 do 23 września w Centrum Luterańskim. Uczestniczki brały udział w grupach dyskusyjnych, warsztatach prowadzonych przez rzeczniczkę prasową Kościoła Agnieszkę Godfrejów-Tarnogórską, wysłuchały trzech referatów o udziale kobiet w walce o niepodległość (Władysława Magiera), obecnej sytuacji kobiet w Polsce (Anna Karaszewska) oraz kobietach w Kościele luterańskim w Polsce na przestrzeni lat (Katarzyna Luc).

foto: AGT


[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]