NABOŻEŃSTWO Z WIECZERZĄ PAŃSKĄ z okazji Modlitw Ekumenicznych

24 stycznia (poniedziałek) o godz. 18:00 odbędzie się w kościele Świętej Trójcy nabożeństwo połączone z Sakramentem Wieczerzy Świętej. Nabożeństwo zostanie odprawione z okazji trwającego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kazanie podczas nabożeństwa wygłosi ks. biskup Jan Cieślar z Pabianic, zwierzchnik diecezji warszawskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

W nabożeństwie weźmie udział również zwierzchnik naszego Kościoła, ks. bp Jerzy Samiec, a także duchowni i wierni Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej oraz z Kościoła rzymskokatolickiego.

Ekumeniczne modlitwy potrwają w Warszawie i okolicach do 30 stycznia. We wszystkich nabożeństwach udział biorą duchowni naszej Parafii i Kościoła. Warto wspomnieć, że 16 stycznia w katedrze warszawsko-praskiej ks. Piotr Gaś wygłosił kazanie podczas mszy celebrowanej przez abp. Henryka Hosera, zwierzchnika diecezji warszawsko-praskiej Kościoła rzymskokatolickiego.