O nas w mediach w Święto Reformacji

W Święto Reformacji (niedziela, 31 października) w ogólnopolskich mediach pojawią się osoby związane z naszą Parafią. Zachęcamy do włączenia telewizorów i radioodbiorników.

godz. 13:00 telewizja Religia.tv wyemituje program z cyklu „Piąta strona nieba”, w którym przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich, a także judaizmu i islamu dyskutować będą m.in. o śmierci, przemijaniu, symbolach religijnych i relacjach między religiami. W programie udział weźmie ks. Piotr Gaś, proboszcz naszej Parafii.

Ks. Gaś wystąpi również w audycji Pierwszego Programu Polskiego Radia „Niedziela z Jedynką”, w którym opowiadać będzie o pokucie i spowiedzi w Kościele ewangelicko-augsburskim (godzina emisji rozmowy nie jest jeszcze znana i podamy ją najpóźniej w sobotę).

Natomiast na antenie Radia Euro (dawny Program Czwarty Polskiego Radia oraz b. Radio Bis), Dariusz Bruncz z Parafii Świętej Trójcy mówić będzie o reformacji, Kościele i konwersjach z perspektywy ewangelickiej. Audycja „Nocne Czaty” rozpoczyna się o 23:00 i poprowadzi ją red. Mikołaj Foks.

***

Wszystkich tych, którzy z różnych powodów nie będą mogli uczestniczyć w nabożeństwie reformacyjnym w naszym kościele o 10:30 lub o 19:00, zachęcamy do obejrzenia o godz. 10:00 na antenie TVP 2 transmisji nabożeństwa reformacyjnego z kościoła Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej reformacyjnej strony internetowej www.swietoreformacji.pl.