Parafia Świętej Trójcy w mediach


20 października w programie „Lekcja religii” prowadzonym przez red. Cezarego Łasiczkę na antenie Radia TOK FM odbyla się rozmowa z przedstawicielami Parafii Świętej Trójcy nt. ustroju, nauczania i bieżących wydarzeń w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce.

W programie wystąpili przedstawiciele Parafii – ks. proboszcz Piotr Gaś oraz Dariusz Bruncz. Kilkudziesięciominutową audycję można odsłuchać TUTAJ.

Program w TOK FM nie jest jedynym przejawem aktywnej obecności Parafii Świętej Trójcy w mediach. Już niedługo na stronach platformy internetowej onet.tv obejrzeć będzie można dwa programy z udziałem ks. Piotra Gasiadiakon Małgorzaty Gaś, nagrane dla telewizji Religia.tv – dwa pierwsze programy („Między sklepami” oraz „Lekcja religii” – program nie mający nic wspólnego z programem Radia TOK FM), dotyczyć będą roli Pisma Świętego w życiu wierzącego (ksiądz Piotr Gaś wystąpił razem z duchownym rzymskokatolickim oraz ortodoksyjnym rabinem), a drugi nauki i duchowości naszego Kościoła. Pani diakon Małgorzata Gaś weźmie udział w programie „Rozmównica”, w którym będzie mówiła o roli kobiet w Kościele.

Warto przypomnieć, że współpraca Parafii Świętej Trójcy to nie tylko transmitowane na żywo kilka razy w roku nabożeństwa niedzielne i świąteczne, lecz również szereg programów o charakterze kulturalnym i publicystycznym, w których biorą udział osoby związane z naszą Parafią.

Już teraz informujemy, że najbliższa transmisja telewizyjna z nabożeństwa w kościele Świętej Trójcy zostanie wyemitowana na żywo w Święto Reformacji przez TVP 2. Podobnie jak w tym roku, tak i w przyszłym telewizja Religia.tv transmitować będzie nabożeństwo wielkopiątkowe z naszego Kościoła.\

: : Więcej o telewizji Religia.tv