Wizyta ks. Franciszka Czudka


W 1. Niedzielę po Narodzeniu Pańskim (27 grudnia) nabożeństwo w kościele Świętej Trójcy razem z ks. Piotrem Gasiem poprowadził szczególny gość – ks. Franciszek Czudek, emerytowany proboszcz Parafii Świętej Trójcy w Mikołajkach. Dla większości parafian, a i dla naszego gościa oraz Jego małżonki p. Janiny Czudek, było to wzruszające spotkanie po latach, jako że ks. Franciszek Czudek przed swoją ordynacją, przez osiem lat pracował w naszej Parafii, dbając o jej nieruchomości.

W trakcie kazania, w osobistej refleksji przypomniał swoją drogę życiową, w tym jej najtrudniejszy moment, kiedy z powodów rodzinnych musiał zrezygnować z młodzieńczych marzeń o studiach teologicznych i podjąć pracę zarobkową. Po latach trafił do Warszawy i tu pod opieką ś.p. ks. Jana Waltera połączył obowiązki administratora w naszej Parafii ze studiami zaocznymi na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej. Po ordynacji trafił do parafii w Mikołajkach i tam owocnie przepracował prawie 20 lat budując i rozbudowując obiekty parafialne, w tym Ewangelicki Dom Opieki „Arka”, Ewangelicki Dom Opieki „Betezda” w Ukcie i wiele innych.

Po nabożeństwie w sali parafialnej odbyło się spotkanie z gośćmi, w którym licznie uczestniczyli nasi zborownicy wspominając lata spędzone przez Państwa Czudków w Warszawie oraz późniejsze odwiedziny w ich gościnnym domu w Mikołajkach.

Spotkanie z ks. Franciszkiem Czudkiem było pierwszym z planowanych przez Radę Parafialną, spotkań z duchownymi naszego Kościoła, którzy związani są z naszą Parafią.

: : Zdjęcia z nabożeństwa i spotkania z ks. Franciszkiem Czudkiem