Parafia Świętej Trójcy w różnych językach


Kościół Świętej Trójcy odwiedza w ciągu całego roku wielu cudzoziemców w ramach grup zorganizowanych oraz indywidualnie. Po wyczerpaniu się starego nakładu broszurek informacyjnych o naszym kościele w języku polskim, niemieckim i angielskim oraz jubileuszowego Informatora Parafialnego przygotowanego na obchody jubileuszowe w 2008 roku powstała potrzeba opracowania nowych folderów, opowiadających o historii i współczesności Parafii Świętej Trójcy. Miło nam poinformować, że ukazały się broszury w pięciu wersjach językowych: po polsku, angielsku, niemiecku, rosyjsku i szwedzku. Na tym jednak nie koniec…

Broszury obcojęzyczne cieszą się zainteresowaniem turystów, w tym przede wszystkim naszych współwyznawców z zagranicy, którzy chcą dowiedzieć się więcej nt. historii naszej Parafii. Broszury zawierają również dane kontaktowe, a także informacje o naszych nabożeństwach niedzielnych oraz o profilach na portalu społecznościowym Facebook oraz na portalu multimedialnym YouTube.

Wydrukowanie broszur było możliwe dzięki pomocy translatorskiej naszych parafian: p. Justyny Florjanowicz-Błachut, p. Huberta Karbowego, p. Gerharda Gnaucka oraz ks. Markusa Holmberga z Parafii Katedralnej w Uppsali. Planujemy również opracowanie wersji francusko- i hiszpańskojęzycznej, bo również turyści z krajów, posługujących się tymi językami, odwiedzają nasz kościół. Broszury będzie można również niebawem ściągnąć ze strony internetowej.

Niebawem na naszej stronie internetowej pojawi się informacja o naszej Parafii w języku chińskim, dzięki zaangażowaniu p. Marcina Jacobiego.
Wszystkim wolontariuszom bardzo serdecznie dziękujemy!