Wspomnienie zniszczenia i poświęcenie nowych dzwonów

76 lat temu, a dokładnie 16 września 1939 r., kościół ewangelicko-augsburski Świętej Trójcy w Warszawie został zbombardowany przez niemieckiego okupanta. Wraz z kościołem zniszczone zostało wyposażenie, w tym dzwony.

Podczas nabożeństwa połączonego z rekonsekracją kościoła 26 VI 1958 r., w którym uczestniczyli wierni i duchowni różnych wyznań, poświęcono dwa dzwony, które służą naszemu kościołowi do dziś.

Z inicjatywy konfirmantów nasz Zbór podjął się trudu odlania nowych dzwonów dla naszej Parafii z okazji zbliżającego się 500-lecia Reformacji – trzeciego dzwonu dla kościoła Świętej Trójcy i dwóch dla kościoła w Warszawie-Włochach i kaplicy w Konstancinie Jeziornie.

Rady Parafialna Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy zaprasza wszystkich Zborowników, a także Siostry i Braci spoza naszej Parafii na Nabożeństwo Słowa Bożego połączone z uroczystością poświęcenia nowych dzwonów, które odbędzie się 16 września (środa) o godz. 19:00 w kościele Świętej Trójcy. 

Aktu poświęcenia dokonają ks. bp Jan Szarek, biskup-senior Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP i ks. bp Jan Cieślar, zwierzchnik Diecezji Warszawskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.