Varsavianiści w naszym kościele

Już od paru lat podczas Adwentu gościmy w naszym kościele tłumy studentów varsavianistyki, którzy w ramach cyklicznych wykładów przychodzą do naszego kościoła, aby dowiedzieć się, dlaczego stanowi on centrum Warszawy, jaka jest historia luteranizmu warszawskiego oraz wkładu luteranów warszawskich w życie naszego miasta na przestrzeni wieków. Tradycyjnie po serii krótkich wykładów studenci uczestniczą w koncercie muzyki adwentowo-świątecznej. Kolejne spotkanie z cyklu „W samym środku Warszawy” odbyło się 15 grudnia br.

Spotkanie rozpoczęło się od wykładu dr. Marka Ostrowskiego, który wyjaśnił dzieje i znaczenia południków Warszawskich i dlaczego kościół Świętej Trójcy stanowi samo centrum Warszawy. Z kolei pani Ewa Kobierska-Maciuszko (BUW) omówiła poszczególne grupy zawodowe zaangażowane w rozwój Warszawy, varsavianiści Tadeusz Świętek i Krzysztof Wittels opowiedzieli kolejno o ruchu społecznikowskim w Warszawie oraz o przemysłowcach.

Wykłady zakończyły się krótkim koncertem kolęd w wykonaniu chóru pod dyrekcją Zuzanny Kuźniak.