15 mar Tkanka miejsc 2.0 – wystawa fotograficzna w Lutheraneum
20 marca o godz. 12:15 odbędzie się w podziemiach kościoła ewangelicko-augsburskiego Świętej Trójcy (Lutheraneum) wernisaż wystawy fotograficznej prac studentów Koła Naukowego „Filtr” Wydziału Architektury Wnętrz ASP w Warszawie. Wystawa „Tkanka miejsc 2.0” ukazuje inne oblicze Warszawy i Drohiczyna.
Zdjęcia archiwizują spojrzenie studentów warszawskiej ASP na przestrzeń. W pierwszej części wystawy prezentowane są spontanicznie wybrane miejsca w Warszawie, jak i te dalsze; dostępne dla wszystkich, ale również takie, które zaprosiły tylko studentów do uwiecznienia ich historii. Druga część wystawy obejmuję zapis fotograficzny z niewielkiego miasta na wschodzie Polski. To zbiór różnorodnych ujęć jednego miejsca, w jednym czasie przez różne osoby i ich wrażliwość.
W ramach koła naukowego Wydziału Architektury Wnętrz ASP w Warszawie, którym opiekuje się dr Anna Plewka, studenci rozwijają zainteresowania z zakresu fotografii. Organizowane są plenery, wystawy, warsztaty, członkowie biorą udział w konkursach. Poruszają się w obrębie fotografii cyfrowej jak i analogowej (zajęcia w ciemni, wołanie filmów, robienie odbitek), ale również podejmują zagadnienia bardziej eksperymentalne: cyjanotypia, mokry kolodion, solarigrafia itd.
W swoich fotografiach studenci skupiają się głównie na architekturze i przestrzeniach miejskich. Niezwykle cenne jest, że na studiach spotykają się osoby z różnych stron Polski, dzięki temu wystawy w różnorodny sposób przedstawiają zagadnienia architektury, umożliwiają promowanie rodzimych regionów i stanowią ciekawą formę zdobywania wiedzy. Czasem także kompozycja wzbogacana jest o fotografię z innych części świata.
Zapraszamy na spacer po miejscach, ciekawych ze względu na formę, kolor, grę świateł i wszystko to, co buduje ich tkankę.
Drohiczyn to miasto położone na wschodzie Polski nad Bugiem. Niegdyś miasto królewskie Korony Królestwa Polskiego, ważny punkt handlowy, miejsce spotkania wielu religii i kultur, a dziś ucichłe miasteczko zamieszkane ledwie przez 2 tys. osób. Rzadki krajobraz z rozlewiskami, przełomem rzeki, skarpą został zapisany w tle takich filmów jak „Panny z Wilka”, „Kronika wypadków miłosnych”, czy „Faustyna”.
Wystawa będzie czynna w każdą niedzielę do 22 kwietnia w godz. 12:15 – 13:15.