Summer Evening Concerts 2026 – zapraszamy!

Summer Evening Concerts 2026 to cykl koncertów organowych w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy w Warszawie przy pl. Małachowskiego 1.

To czwarte lato z rzędu, podczas którego samo serce Stolicy rozbrzmiewać będzie muzyką organową wykonywaną na najwyższym poziomie. Znakomici wykonawcy z Polski i zagranicy, odrestaurowane wnętrze zabytkowego kościoła z oryginalną akustyką oraz nietuzinkowy instrument firmy braci Hillebrand (Hanower-Niemcy) z 1998 roku – to tylko niektóre elementy świadczące o wyjątkowości tego wydarzenia nie tylko na mapie kulturalnej Warszawy, ale także całego kraju.

Organizatorami cyklu są: Rada i Zarząd Dzielnicy m. st. Warszawy we współpracy z Parafią Ewangelicko-Augsburską Świętej Trójcy w Warszawie.

Podczas tegorocznej edycji publiczność będzie mogła wysłuchać aż ośmiu recitali muzyki organowej. Koncerty odbywają się co dwa tygodnie, w piątki, o g. 18:00. Każdy trwać będzie ok. 60 minut.

Artyści zaproszeni do wzięcia udziału w cyklu reprezentują różne ośrodki. Usłyszeć będzie można gości z Polski i z zagranicy. W ich gronie znaleźli się doświadczeni organiści, prezentujący całkowicie różnorodne, a przede wszystkim frapujące podejście do muzyki. Warto zaznaczyć, że wśród tegorocznych wykonawców ponownie odnaleźć możemy nazwiska, które niewątpliwie są crème de la crème świata organowego. W programach koncertów znajdzie się literatura organowa różnych epok i proweniencji geograficznej oraz improwizacje organowe.

Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu i ponownego odkrywania piękna brzmienia naszych organów oraz niezwykłej akustyki świątyni.