Sukces Maurycego Janickiego w Konkursie Biblijnym Sola Scriptura

Nasz młody parafianin Maurycy Janicki zajął drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym Sola Scriptura w kategorii uczniów szkół podstawowych. W ostatnim etapie tej grupy wiekowej o miejsca na podium walczyło 60 uczniów, a w początkowych etapach ponad 500. Maurycy Janicki jest uczniem VI klasy SP nr 205 im. Żołnierzy Powstania Warszawskiego.

 

Na lekcje religii w naszej Parafii uczęszcza już od przedszkola, podobnie zresztą jak jego młodsze rodzeństwo. Po raz pierwszy wziął udział w  konkursie w 2012 roku, wtedy w finale był wśród laureatów – jako jedyny reprezentant naszej Parafii w grupie Szkoły Podstawowej.

Maurycy już od września 2012 pytał o konkurs Sola Scriptura, nie mniej zaangażowana jest jego Mama – p. Anna. Maurycy zajął II miejsce, a do zwyciężczyni z Parafii Ustroń zabrakło mu jedynie 0,5 punktu!

W tym roku szkolnym czytana była Ewangelia Mateusza. W naszej Parafii wielu uczniów wzięło udział w etapie parafialnym, sześciu uczniów wzięło udział w etapie diecezjalnym, który odbył się w Parafii św. Mateusza w Łodzi. Uczestniczyło w nim 16 uczniów z diecezji warszawskiej (2 grupy – szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum). Do finału konkursu zakwalifikowały się trzy osoby (wszystkie z naszej Parafii): Zuzanna Welman (niestety ze względu na chorobę nie mogła pojechać do Bielska-Białej), Mikołaj Łukasiewicz i Maurycy Janicki.

Bardzo ważną rolę w przygotowaniu uczniów, którzy biorą udział w finale konkursu mieli  rodzice, szczególnie Mamy, i oczywiście nasza katechetka Elżbieta Byrtek.

Maurycy kontynuuje dobrą tradycję uczniów naszej Parafii w ogólnopolski konkursie biblijnym  SOLA SCRIPTURA. Odkąd uczniowie naszej Parafii uczestniczą w konkursie, w finale zajmowali zawsze miejsca laureatów (uczniowie, którzy odpowiedzieli dobrze na więcej niż 75% pytań konkursu), dwa sukcesy: I miejsce Agnieszka Myszak rok 2009, II miejsce Maurycy Janicki rok 2013. Konkurs ma również część plastyczną dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej – tutaj mamy też jeden sukces w 2009 roku Marianna Lukas zajęła  III miejsce.

Dla wszystkich uczestników, laureatów i tych najlepszych oraz dla rodziców wielkie podziękowania za trud i  czytanie ksiąg biblijnych (a czasem nawet słuchanie – w tym roku Augustana wydała na CD Ewangelię Mateusza). Szczególne podziękowania składamy p. Elżbiecie Byrtek.

W Niedzielę Palmową w czasie nabożeństwa przedpołudniowego zaprezentowani będą wszyscy uczestnicy konkursu z naszej parafii.

foto: zwiastun.pl

Na zdjęciu: Nagrodę Maurycemu Janickiemu wręcza ks. bp Tadeusz Szurman z Katowic oraz ks. bp Paweł Anweiler z Bielska.