Rusza Warszawska Szkoła Ekumeniczna

Warszawska Szkoła Ekumeniczna inauguruje swoją działalność, tworząc przestrzeń do pogłębiania wiedzy o ruchu ekumenicznym oraz różnych tradycjach chrześcijańskich. Inicjatywa skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych dialogiem międzywyznaniowym, historią chrześcijaństwa oraz współczesnym wymiarem ekumenii.

Szkoła powstała z inicjatywy środowiska ekumenicznego Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie oraz warszawskiego oddziału Polska Rada Ekumeniczna. Jej celem jest popularyzowanie wiedzy o różnych wyznaniach chrześcijańskich, a także przybliżanie historii i osiągnięć ruchu ekumenicznego w Polsce i na świecie.

Pierwsze spotkanie odbędzie się online w poniedziałek, 25 maja, o godzinie 19:00 na platformie Zoom. Tematem inauguracyjnego wydarzenia będzie nowa Karta Ekumeniczna – dokument podejmujący kwestie współpracy i dialogu pomiędzy Kościołami chrześcijańskimi. Podczas spotkania zaprezentowana zostanie również idea oraz oferta edukacyjna Warszawskiej Szkoły Ekumenicznej.

Gośćmi spotkania będą:

  • bp Andrzej Gontarek
  • ks. Doroteusz Sawicki

Spotkanie poprowadzi Kalina Wojciechowska.

Regularne zajęcia Warszawskiej Szkoły Ekumenicznej rozpoczną się jesienią 2026 roku.

Link do spotkania zoom oraz więcej informacji można znaleźć na portalu ekumenia.pl