Patronaty, Partnerzy i Pieczęcie


Miło nam poinformować, że przygotowania do obchodów jubileuszowych naszej Parafii przynoszą już konkretne owoce. Docierają do nas dobre informacje, dotyczące zarówno kwestii reprezentacyjnych, jak i organizacyjnych. I tak ucieszyła nas wiadomość, iż patronat honorowy nad uroczystościami jubileuszowymi związanymi z 230. rocznicą poświęcenia kamienia węgielnego pod kościół Św. Trójcy i 50-lecie ponownego poświęcenia kościoła po II wojnie światowej, objął Jego Magnificencja prof. dr hab. Adam Budnikowski, rektor Szkoły Głównej Handlowej.

Dodatkowo nasze obchody zostały wpisane w oficjalny kalendarz imprez międzynarodowych Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego rozpisanego przez Komisję Europejską. Logo tego Roku znajdować się będzie na wszystkich materiałach związanych z naszymi jubileuszami.

W jeden z naszych projektów jubileuszowych, Międzynarodowy Panel Młodzieżowy pt: „Na co komu Kościół?” zaangażowała się Fundacja Konrada Adenauera, która czynnie będzie wspierać naszą inicjatywę. W forum dyskusyjnym wezmą udział grupy młodzieżowe z naszych partnerskich Parafii w Holandii, Szwecji, a także grupa z Kaliningradu oraz młodzież z berlińskiej Parafii Marienfelde, która utrzymuje partnerskie kontakty z Parafią Wniebowstąpienia Pańskiego przy ul. Puławskiej.

Niebawem będziemy mogli podać więcej informacji dotyczących sesji naukowej poświęconej ciekawej historii warszawskiego luteranizmu oraz towarzyszącej jej wystawie. Zarówno panel, ekspozycja, jak i sympozjum odbywają się we ścisłej współpracy z Biblioteką Uniwersytecką w Warszawie, a także w jej pomieszczeniach.

Wciąż prosimy naszych Parafian oraz osoby na różny sposób związane z Kościołem o udostępnianie i/lub wypożyczenie ważnych pamiątek dotyczących historii naszej Parafii. Napływają do nas ciekawe materiały historyczne, które będzie można później oglądać m.in. w naszej galerii internetowej oraz w wirtualnym muzeum warszawskiego luteranizmu. Przy tej okazji prezentujemy fotografię historycznej pieczęci naszej Parafii z 1778 roku, czyli z roku poświęcenia kamienia węgielnego.

Galeria: Historyczne pieczęcie Parafii Św. Trójcy