Nowe nagłośnienie – ponowny apel


Z radością informujemy, że zgodnie z planem udało się zakończyć instalację nowego nagłośnienia w kościele Św. Trójcy. Tym samym zastąpiliśmy nowoczesnym sprzętem (na miarę XXI wieku), mocno już zużyte urządzenia, które służyły nam ok. 50. lat. Dzięki nowemu nagłośnieniu nie tylko poprawiła się słyszalność oraz estetyka kościoła, ale możliwe jest także rozszerzenie zakresu jego wykorzystywania. O planach z tym związanych będziemy informować Państwa na bieżąco.

Radość z tego faktu zakłóca jednak zbliżający się termin rozliczenia finansowego. Jak Państwo pamiętają, Rada Parafialna zaproponowała wspólne ufundowanie zakupu, jako wyrazu naszej wdzięczności za 230-lecie naszego kościoła. Potwierdzeniem przyjęcia tego apelu przez naszych parafian i przyjaciół Parafii Św. Trójcy są dokonywane wpłaty na ten cel.

Do dnia dzisiejszego zebraliśmy ok. 30 tys. złotych, to jest ok. 1/3 wymaganej kwoty. Wszystkim, którzy złożyli swoje ofiary z całego serca, w imieniu całego Zboru dziękujemy!

Ośmielamy się jednak prosić o dalsze wsparcie, zarówno tych, którzy nie mieli jeszcze okazji włączyć się do naszej akcji, jak i tych, którzy dokonali już wpłat na ten cel. Przypominamy, że można to uczynić wrzucając pieniądze do specjalnej puszki w kościele lub przelewem na konto parafialne, koniecznie z dopiskiem „darowizna na cele kultu religijnego – nagłośnienie kościoła” (umożliwiającym odpisanie  tej kwoty od podatku).

Zwracamy się też z prośbą o pomoc w dotarciu do firm, które byłyby gotowe współsponsorować nasze nagłośnienie (ale także inne realizowane przedsięwzięcia takie jak koncerty czy festiwale), np. w zamian za reklamę. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kancelarią parafialną

Z wyrazami szacunku Rada Parafialna Parafii Św. Trójcy.

fot.: Brunon Sikora