Nagroda Diakonii Polskiej dla Komisji Diakonijnej

1 października odbyła się ekumeniczna gala Ubi Caritas. Nagrodzono osoby zaangażowane w diakonię w różnych środowiskach. Wśród wyróżnionych przez Diakonię Polską była m.in. Komisja Diakonijna Parafii Świętej Trójcy w Warszawie. Nagrodę specjalną otrzymali przedstawiciele luterańskiej Diakonii z Amsterdamu.

Odbywająca się co roku gala honoruje osoby i organizacje, które niosą pomoc potrzebującym. Nagrody przyznaje Caritas Kościoła rzymskokatolickiego, Dzieło Miłosierdzia Eleos Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, a także Diakonia Polska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz Diakonia Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.

Wśród wielu nagrodzonych znalazła się także Komisja Diakonijna naszej Parafii – nagrodę w imieniu członków Komisji odebrała przewodnicząca Adda Hasiuk oraz Ewa Dreger. 

Diakonia Polska postanowiła wyróżnić ponadto Boba Hulsta z Diakonii Parafii Ewangelicko-Luterańskiej w Amsterdamie. W latach kryzysu ekonomicznego w Polsce oraz już po przemianach politycznych w 1989 roku holenderscy luteranie, choć sami w mniejszości, bezinteresownie nieśli pomoc luterańskiej mniejszości w Warszawie. Z pomocy tej korzystały różne grupy wiekowe i nie tylko członkowie naszej Parafii i Kościoła.

Więcej informacji o gali Ubi Caritas TUTAJ.

foto: Michał Karski