Bp Gamxanub z Namibii odwiedził naszą Parafię

11 sierpnia naszą Parafię odwiedził ks. bp Ernst Gamxanub, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego w Republice Namibii. Gość z Afryki przebywał w Polsce na zaproszenie Biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, ks. Jerzego Samca.

Bp Gamxanub spotkał się z ks. proboszcze Piotrem Gasiem. Zapoznał się z historią i bieżącą działalnością naszej Parafii. Podczas wizyty w kościele Świętej Trójcy bp. Gamxanub zmówił Modlitwę Pańską oraz udzielił zebranym błogosławieństwa. Na koniec namibijski biskup przekazał słowa pozdrowienia dla naszej Parafii.

Na stronie internetowej Dekady Reformacji (www.luter2017.pl) można przeczytać obszerny wywiad z ks. bp. Gamxanub, który został przeprowadzony w pomieszczeniach naszej parafii.

Bezpośredni link do wywiadu