AGNIESZKA MYSZAK wygrała konkurs SOLA SCRPITURA


Niezmiernie miło nam poinformować, że nasza parafianka Agnieszka Myszak, uczennica kl. V Szkoły Podstawowej, wygrała Ogólnopolski Konkurs Biblijny „Sola Scriptuta 2009”.  Konkurs rozpoczął się etapem parafialnym już w styczniu, kolejny etap – diecezjalny odbył się 14 lutego w Łodzi. Już wtedy Agnieszka była bardzo dobra, zdobyła najwięcej punktów. Finał odbył się w Bielsku-Białej.

28 marca 2009 finaliści konkursu w trzech grupach wiekowych (kl. IV-VI Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Szkoły Ponadgimnazjalne) spotkali się w Sali Wydawnictwa Augustana. Organizatorzy przywitali ponad 60 uczniów. W pobliskiej szkole przez 45 minut odpowiadali na pytanie, które, jak wspominają uczniowie, były bardzo trudne i szczegółowe.

Napięcie czasu oczekiwania organizatorzy postanowili rozładować projekcją filmu o patriarchach, krótkim spacerem pod pomnikiem ks. Marcina Lutra, gdzie opowiedzieli o historii ewangelicyzmu w Bielsku-Białej. Wreszcie po obiedzie nastąpiło ogłoszenie wyników i rozdanie nagród – rozpoczęto od najmłodszych, tzn. uczniów klas I-III, dla których równolegle zorganizowany był konkurs plastyczny „Sceny z życia patriarchów”.

Wśród ponad 180 nadesłanych prac, były cztery prace uczennic naszej parafii: Maji Devillard, Justynki Welman, Marianki Lukas i Zuzi Bąk. Praca Marianny Lukas zajęła III miejsce, autorka sama odebrała nagrodę z rąk Biskupa Kościoła, ks. Janusza Jaguckiego. I już po chwili mogliśmy się znów bardzo, bardzo cieszyć z I miejsca Agnieszki, której Biskup Kościoła wręczył statuetkę „Sola Scriptura”, a dyrektor Augustany Ewa Sum cenną nagrodę.

Agnieszka jeszcze wieczorem podczas podróży powrotnej pociągiem ciągle nie mogła uwierzyć, że naprawdę wygrała. A mnie sprawiało wiele radości ciągłe potwierdzanie „tak, zdobyłaś I miejsce”. Wyjazd na finał konkursu i udział w nim dały nam wiele chwil, za które możemy Bogu podziękować i z wielką wdzięcznością powiedzieć „czego chcesz od nas, Panie”, za talenty, którymi nas obdarzasz?

Elżbieta Byrtek

: : Więcej zdjęć na stronie „Zwiastuna Ewangelickiego”