500 lat Reformacji – obchody parafialne

Obchody radosnego jubileuszu 500 lat Reformacji odbywają się nie tylko centralnie i w wielu miastach Polski, ale także w Parafii Świętej Trójcy w Warszawie. Część wydarzeń jest integralną częścią Weekendu Reformacyjnego. Zachęcamy do zapoznania się z planem wydarzeniami w Parafii Świętej Trójcy.

W naszej Parafii organizowane są główne wydarzenia Weekendu Reformacyjnego. Punktem kulminacyjnym jest nabożeństwo reformacyjne, które odbędzie się 29 października o godz. 10:30 z udziałem biskupów naszego Kościoła, zagranicznych gości, w tym biskupa Berlina Markusa Dröge i biskupa Uppsali Ragnara Perseniusa, oraz wielu innych. Kazanie wygłosi ks. bp Munib Younan z Kościoła Ewangelicko-Luterańskiej w Jordanii i Ziemi Świętej. 

W czwartek (26.10) o godz. 19:30 wielkie wydarzenie muzyczne – koncert „Pochwal Mój Duchu Mocarza przez 500 lat Reformacji” pod dyr. Joanny Korczago.

W sobotę (28.10) kościół Świętej Trójcy będzie otwarty od godz. 09:00 do 18:00 i w trakcie całego dnia odbędzie się szereg wydarzeń, w tym południowa modlitwa, którą poprowadzi ks. Pekka Huokuna (Kościół Ewangelicko-Luterański w Finlandii), a o godz. 13:00 początek promocji książki o kościele Świętej Trójcy, natomiast o godz. 15:00 dyskusja panelowa organizowana przez naszą Parafię, Klub Tygodnika Powszechnego oraz Fundację Konrada Adenauera.

Szczegółowe informacje znajdują się w programie, który można przeczytać TUTAJ.