425 lat luteranizmu w Amsterdamie

W Święto Zesłania Ducha Świętego obchodzono w Amsterdamie uroczystości związane z jubileuszem 425-lecia tamtejszej Parafii Ewangelicko-Luterańskiej, z którą nasza parafia utrzymuje kontakty partnerskie.

Obchody podzielone były na kilka dni, podczas których odbyło się szereg akcji promocyjnych, koncerty, wykłady na temat luteranizmu w Amsterdamie.

Warto nadmienić, że nawet poczta holenderska wydała z tej okazji specjalne znaczki. Całość zakończona była nabożeństwem, w którym uczestniczyli duchowni luterańskich parafii w Amsterdamie oraz wikariusz naszej Parafii, ks. Karol Niedoba.

W trakcie obchodów zastanawiano się nad przyszłością Kościoła. Swoje zdanie na temat tego co warto zachować w Kościele, można było zapisać na drukowanym jabłku, a następnie zawiesić na drzewie. W jubileuszu udział brali również reprezentanci naszej Parafii, przekazując serdeczne pozdrowienia siostrom i braciom w Amsterdamie.

Na YouTube można zobaczyć filmiki z obchodów, w tym całe nabożeństwo (LINK).