Strona główna - Parafia - zapowiedzi - Serwis informacyjny - Aktualności - 500 lat Reformacji - obchody parafialne
powrót na poprzednią stronę

Hasło miesiąca

"Siódmego dnia jest sabat Pana, twojego Boga. Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twój osioł, ani twoje bydlę, ani obcy przybysz, który mieszka w twoich bramach." 5 Mż 5,14

Obchody radosnego jubileuszu 500 lat Reformacji odbywają się nie tylko centralnie i w wielu miastach Polski, ale także w Parafii Świętej Trójcy w Warszawie. Część wydarzeń jest integralną częścią Weekendu Reformacyjnego. Zachęcamy do zapoznania się z planem wydarzeniami w Parafii Świętej Trójcy.

W naszej Parafii organizowane są główne wydarzenia Weekendu Reformacyjnego. Punktem kulminacyjnym jest nabożeństwo reformacyjne, które odbędzie się 29 października o godz. 10:30 z udziałem biskupów naszego Kościoła, zagranicznych gości, w tym biskupa Berlina Markusa Dröge i biskupa Uppsali Ragnara Perseniusa, oraz wielu innych. Kazanie wygłosi ks. bp Munib Younan z Kościoła Ewangelicko-Luterańskiej w Jordanii i Ziemi Świętej. 

W czwartek (26.10) o godz. 19:30 wielkie wydarzenie muzyczne - koncert "Pochwal Mój Duchu Mocarza przez 500 lat Reformacji" pod dyr. Joanny Korczago.

W sobotę (28.10) kościół Świętej Trójcy będzie otwarty od godz. 09:00 do 18:00 i w trakcie całego dnia odbędzie się szereg wydarzeń, w tym południowa modlitwa, którą poprowadzi ks. Pekka Huokuna (Kościół Ewangelicko-Luterański w Finlandii), a o godz. 13:00 początek promocji książki o kościele Świętej Trójcy, natomiast o godz. 15:00 dyskusja panelowa organizowana przez naszą Parafię, Klub Tygodnika Powszechnego oraz Fundację Konrada Adenauera.

Szczegółowe informacje znajdują się w programie, który można przeczytać TUTAJ.

WIRTUALNA  RZECZYWISTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Pracownia KCVA specjalizująca się w tworzeniu wirtualnych modeli wnętrz obiektów architektonicznych stworzyła wirtualny model wnętrza Kościoła pw. Świetej Trójcy. Spacer po modelu świątyni jest przykładem zastosowania technologii 3d stosowanej w przemyśle gier komputerowych. Wymagania sprzętowe : Procesor 2 rdzeniowy, 2 GB pamięci ram, karta graficzna ATI lub NVIDIA, 700 MB wolnej przestrzeni dyskowej.

>> POBIERZ <<

 

www.kcvastudio.com

Odwiedź także


{noembedvideo}