Strona główna - Parafia - Ogłoszenia parafialne
powrót na poprzednią stronę

Hasło miesiąca

"Mowa wasza niech będzie zawsze uprzejma, zaprawiona solą.” Kol 4,6

5. Niedziela po Wielkanocy (Rogate) - 21 maja 2017 r.

Hasło tygodnia: Błogosławiony Bóg, który nie odrzucił mojej modlitwy i nie odmówił mi swojej łaski. (Ps 66, 20)

Data Tytuł Ogłoszenie  
28-05-2017

NABOŻEŃSTWO NIEDZIELNE

 

W najbliższą niedzielę (6. Niedzielę po Wielkanocy, Exaudi) w kościele Świętej Trójcy o godz. 10:30 i o godz. 19:00. 

Nabożeństwo w kaplicy Tabita o godz. 11:00, a w kościele Objawienia Pańskiego w Warszawie Włochach o godz. 10:00

 

25-05-2017

Święto Wniebowstąpienia Pańskiego

Nabożeństwo w kościele Świętej Trójcy o godz. 18:00 i w kaplicy Tabita o godz. 15:00.

 

   

     Prezes Rady Parafialnej ks. Piotr Gaś na podstawie § 15 punktu 1 Regulaminu Parafialnego zwołuje wyborcze posiedzenie Zgromadzenia Parafialnego Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Warszawie. Posiedzenie odbędzie się w 5. Niedzielę po Wielkanocy (Rogate) -  21 maja – po przedpołudniowym nabożeństwie w kościele Świętej Trójcy na pl. Małachowskiego w Warszawie. Zgromadzenie wybierze Radę Parafialną na kadencję 2017 – 2022 oraz Komisję Rewizyjną. Rada Parafialna na posiedzeniu odbytym 11 maja br. zgodnie z Regulaminem Parafialnym naszego Kościoła zatwierdziła listę kandydatów do Rady Parafialnej oraz listę kandydatów do Komisji Rewizyjnej kadencji 2017 – 2022. Ogłaszamy obie listy ułożone w kolejności alfabetycznej w Biuletynie wyborczym, na plakacie wyborczym, na stronie internetowej Parafii oraz na FB. Przekazujemy ją do wiadomości Zboru także w ogłoszeniach parafialnych w tę niedzielę.

 

22-05-2017

EKK

Ewangelickie Spotkanie Kobiet w Parafii Ewangelicko-Reformowanej o godz. 18:00.

 

26-05-2017

Studium biblijne

O godz. 18:00 (21. rozdział Ewangelii Jana).

 

   

      Od 15 do 18 czerwca będą odbywały się Ewangelickie Dni Kościoła w Ustroniu, Wiśle, Cieszynie, Czeskim Cieszynie i Bielsku-Białej. Biskup Kościoła Jerzy Samiec  zaprasza do udziału w tym wydarzeniu. Napisał między innymi: „…Będą one okazją do spotkań, do wzajemnego poznawania się, do odkrywania współczesnego obrazu ewangelicyzmu w Polsce. Lecz przede wszystkim, w roku jubileuszu 500 lat Reformacji, będą Świętem Chrystusa, okazją by zadać sobie pytanie o Jego miejsce w naszym życiu.

„Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki” (Hbr 13,8) to werset, który będzie nam towarzyszył przez te cztery dni i będzie wzywał do tego, byśmy zastanowili się, jaka jest nasza Reformacja i czy jest w nas gotowość na nieustanną odnowę. Organizujemy w naszej Parafii wspólny wyjazd.  Chcemy pojechać autobusem już 14 czerwca wczesnym popołudniem. Noclegi są zarezerwowane w hotelu w Bielsku-Białej Ibis Styles, w pokojach jednoosobowych oraz dwuosobowych. Koszt przejazdu pokrywa Parafia, natomiast 4 noclegi w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem kosztują 240,00 PLN, a w pokoju jednoosobowym ze śniadaniem kosztują 400,00 PLN. Obiad i kolacja we własnym zakresie. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej do 9 kwietnia. Ramowy program można otrzymać w kancelarii parafialnej. Zachęcamy do wyjazdu! Zapraszamy!

 

   

        W związku z remontem kościoła musieliśmy zamknąć punkt rozprowadzania wydawnictw religijnych w kościele Świętej Trójcy. Natomiast serdecznie zapraszamy do zainteresowania się wydawnictwami wyłożonymi w kancelarii parafialnej. Polecamy między innymi: książkę "Od Konfliktu do Komunii" w cenie 15 zł. Do odebrania i zakupu są także kolejne numery od 1 do 5 dwutygodnika "Zwiastun Ewangelicki".

 

 

 

Zobacz także

Ekumeniczne spotkanie "Effatha…

Stowarzyszenie Pokoju i Pojednania "Effatha" we współpracy z Warszawskim Oddziałem Polskiej Rady Ekumenicznej i Prowincją Polską Zgromadzenia Zakonnego Orionistów zaprasza 23 maja br. na XIII Ekumeniczne Czytanie Pisma Świętego. W...

WIRTUALNA  RZECZYWISTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Pracownia KCVA specjalizująca się w tworzeniu wirtualnych modeli wnętrz obiektów architektonicznych stworzyła wirtualny model wnętrza Kościoła pw. Świetej Trójcy. Spacer po modelu świątyni jest przykładem zastosowania technologii 3d stosowanej w przemyśle gier komputerowych. Wymagania sprzętowe : Procesor 2 rdzeniowy, 2 GB pamięci ram, karta graficzna ATI lub NVIDIA, 700 MB wolnej przestrzeni dyskowej.

>> POBIERZ <<

 

www.kcvastudio.com

Odwiedź także


{noembedvideo}