Strona główna - Parafia - Ogłoszenia parafialne
powrót na poprzednią stronę

Hasło miesiąca

"Na Słowo twoje zarzucę sieci.” Łk 5,5

1. Niedziela po Wielkanocy (Quasimodogeniti) - 23 kwietnia 2017 r.

Hasło tygodnia: Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który według wielkiego miłosierdzia swego odrodził nas ku nadziei żywej przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. (1 P 1,3)

Data Tytuł Ogłoszenie  
30-04-2017

NABOŻEŃSTWO NIEDZIELNE

 

W najbliższą niedzielę (2. Niedzielę po Wielkanocy) w kościele Świętej Trójcy o godz. 10:30 i o godz. 19:00.

Nabożeństwo w kaplicy Tabita o godz. 11:00, a w kościele Objawienia Pańskiego w Warszawie Włochach o godz. 10:00

 

24-04-2017

Ewangelickie Spotkanie Kobiet

O godz. 18:00 w Parafii ewangelicko-reformowanej.

 

28-04-2017

Studium biblijne

O godz. 18:30 w sali przy kancelarii parafialnej.

 

24-04-2017

PTE

O godz. 17:30 spotkanie Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego w sali parafialnej przy ul. Kredytowej 4. Temat spotkania: „Sylwetka Ludwika Jenike”. Prelekcję wygłosi p. Alicja Sadomska. 

 
29-04-2017

Śniadanie Wielkanocne

O godz. 11:00.

 
   

      Od 15 do 18 czerwca będą odbywały się Ewangelickie Dni Kościoła w Ustroniu, Wiśle, Cieszynie, Czeskim Cieszynie i Bielsku-Białej. Biskup Kościoła Jerzy Samiec  zaprasza do udziału w tym wydarzeniu. Napisał między innymi: „…Będą one okazją do spotkań, do wzajemnego poznawania się, do odkrywania współczesnego obrazu ewangelicyzmu w Polsce. Lecz przede wszystkim, w roku jubileuszu 500 lat Reformacji, będą Świętem Chrystusa, okazją by zadać sobie pytanie o Jego miejsce w naszym życiu.

„Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki” (Hbr 13,8) to werset, który będzie nam towarzyszył przez te cztery dni i będzie wzywał do tego, byśmy zastanowili się, jaka jest nasza Reformacja i czy jest w nas gotowość na nieustanną odnowę. Organizujemy w naszej Parafii wspólny wyjazd.  Chcemy pojechać autobusem już 14 czerwca wczesnym popołudniem. Noclegi są zarezerwowane w hotelu w Bielsku-Białej Ibis Styles, w pokojach jednoosobowych oraz dwuosobowych. Koszt przejazdu pokrywa Parafia, natomiast 4 noclegi w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem kosztują 240,00 PLN, a w pokoju jednoosobowym ze śniadaniem kosztują 400,00 PLN. Obiad i kolacja we własnym zakresie. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej do 9 kwietnia. Ramowy program można otrzymać w kancelarii parafialnej. Zachęcamy do wyjazdu! Zapraszamy!

 

   

       Na podstawie § 22 punktu 2 oraz § 23 punktu 1 ogłaszamy, że 21 maja 2017 roku odbędzie się wyborcze posiedzenie Zgromadzenia Parafialnego, w trakcie którego zostanie wybrana Rada Parafialna na kadencję 2017 – 2022. Szczegóły dotyczące zgłaszania kandydatów na członków Rady będą przekazane w późniejszym czasie.

 

   

W drugim semestrze zajęcia niedzielnej grupy lekcji religii 4-6 oraz Nabożeństwa dla dzieci odbywać się będa  w lokalu 23 na 2 pietrze nad salą katechetyczną. 

 

   

     Z okazji 500 lat Reformacji zapraszamy do udziału w Weekendzie Reformacyjnym w Warszawie. Termin: od 27 do 29 października. Poszukujemy wolontariuszy, którzy są gotowi pomóc w organizacji tego wydarzenia. Przy wyjściu z kościoła jest wyłożona informacja dla wszystkich chętnych do współpracy z organizatorami.

 

 

   

     W związku z remontem kościoła musieliśmy zamknąć punkt rozprowadzania wydawnictw religijnych w kościele Świętej Trójcy. Natomiast serdecznie zapraszamy do zainteresowania się wydawnictwami wyłożonymi w kancelarii parafialnej. Polecamy między innymi: książkę "Od Konfliktu do Komunii" w cenie 15 zł. Do odebrania i zakupu są także kolejne numery od 1 do 5 dwutygodnika "Zwiastun Ewangelicki".

 

 

 

Zobacz także

Wyborcze Zgromadzenie Parafialne

Na podstawie § 22 punktu 2 oraz § 23 punktu 1 ogłaszamy, że 21 maja 2017 roku odbędzie się wyborcze posiedzenie Zgromadzenia Parafialnego, w trakcie którego zostanie wybrana Rada Parafialna...

WIRTUALNA  RZECZYWISTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Pracownia KCVA specjalizująca się w tworzeniu wirtualnych modeli wnętrz obiektów architektonicznych stworzyła wirtualny model wnętrza Kościoła pw. Świetej Trójcy. Spacer po modelu świątyni jest przykładem zastosowania technologii 3d stosowanej w przemyśle gier komputerowych. Wymagania sprzętowe : Procesor 2 rdzeniowy, 2 GB pamięci ram, karta graficzna ATI lub NVIDIA, 700 MB wolnej przestrzeni dyskowej.

>> POBIERZ <<

 

www.kcvastudio.com

Odwiedź także


{noembedvideo}