Strona główna - Kim jesteśmy - Władze Parafii
powrót na poprzednią stronę

Hasło miesiąca

"Oto ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi." Łk 13,30

Spis treści

Organami władz Parafii są: Zgromadzenie Parafialne, Rada Parafialna oraz Proboszcz.

Najwyższą władzą parafialną jest Zgromadzenie Parafialne. W jego skład wchodzą członkowie Parafii, posiadający czynne prawo wyborcze i wpisani na listę wyborców, prowadzoną przez Radę Parafialną.

Parafią zarządza Rada Parafialna, wybrana przez Zgromadzenie Parafialne i zatwierdzona przez Radę Diecezjalną. W skład Rady Parafialnej wchodzą: 9 parafian wybranych przez Zgromadzenie Parafialne, proboszcz i inni etatowi duchowni parafii, oraz przedstawiciel zatrudnionych w parafii katechetek i katechetów. Kadencja Rady Parafialnej i innych wybieranych, kolegialnych władz parafialnych trwa pięć lat. W Parafii funkcjonuje również Komitet Parafialny, który wprawdzie nie jest organem władzy, ale pełni ważną funkcję łącznika między Zgromadzeniem Parafialnym a Radą Parafialną.

21 maja 2017 r. odbyły się w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Warszawie wybory do Rady Parafialnej, Parafialnej Komisji Rewizyjnej oraz Komitetu Parafialnego. W niedzielę 25 czerwca 2017 r. zwierzchnik Diecezji Warszawskiej ks. bp Jan Cieślar dokonał uroczystego wprowadzenia w urząd Rady Parafialnej.

Zachęcamy do kontaktów z Radą Parafialną osobiście, za pośrednictwem poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo skrzynki na korespondencję, która właśnie w tym celu powieszona została w kościele.

Zobacz także

Reformacyjny koncert organowy

Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy w Warszawie we współpracy z Ambasadą Niemiec w Warszawie zapraszają na reformacyjny koncert muzyki organowej, który odbędzie się 10 listopada (piątek) w kościele Świętej Trójcy o...

WIRTUALNA  RZECZYWISTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Pracownia KCVA specjalizująca się w tworzeniu wirtualnych modeli wnętrz obiektów architektonicznych stworzyła wirtualny model wnętrza Kościoła pw. Świetej Trójcy. Spacer po modelu świątyni jest przykładem zastosowania technologii 3d stosowanej w przemyśle gier komputerowych. Wymagania sprzętowe : Procesor 2 rdzeniowy, 2 GB pamięci ram, karta graficzna ATI lub NVIDIA, 700 MB wolnej przestrzeni dyskowej.

>> POBIERZ <<

 

www.kcvastudio.com

Odwiedź także


{noembedvideo}