powrót na poprzednią stronę

Hasło miesiąca

"Bardzo blisko ciebie jest słowo, w twoich ustach i w twoim sercu, abyś je czynił." 5 Mż 30,14

W czasie tegorocznej kwesty na zabytki naszego cmentarza, która trwała od  piątku 29 października do poniedziałku 1 listopada 2010 r.,  padł rekord – zebrano największą w dotychczasowej historii kwest kwotę – 41272,90 zł!!

Jest to niezaprzeczalną zasługą zapału i determinacji  naszych kwestujących – członków obydwu warszawskich parafii oraz licznych sympatyków. Zbiórkę uświetniły swoją obecnością  panie Krystyna Janda i Emilia Krakowska, a także znani varsavianiści – dziennikarze  „Gazety Wyborczej” Jerzy S. Majewski i Tomasz Urzykowski.  

Pierwszego dnia kwesty do zbiorki z zapałem włączyła się również młodzież  z 47 Gimnazjum przy ul. Grenady na warszawskiej Woli, która od dłuższego czasu realizuje autorski projekt związany z poznawaniem naszego cmentarza i historii warszawskich luteranów, a nawet założyła w tym celu własną stronę internetową.

Niezawodna firma Blikle wsparła społeczników swoimi znakomitymi pączkami, od lat przesyłanymi nieodpłatnie.  

Artykuły o kweście zamieściły dzienniki – „Gazeta Wyborcza”, Rzeczpospolita” i „Życie Warszawy, na cmentarzu pojawiła się także ekipa  TVP 1.

W kweście wzięło udział 100 osób, w tym spora gromadka dzieci.

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać!

Zobacz także

Spotkanie o Lutrze w Wormacji

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Oddziału Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego. Kolejne spotkanie odbędzie się 19 lutego br w sali parafialnej n 1 (ul. Kredytowa 4) o godz. 17:30. Gościem spotkania będzie pani...

Odwiedź także


{noembedvideo}