powrót na poprzednią stronę

Hasło miesiąca

"Oto ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi." Łk 13,30

W czasie tegorocznej kwesty na zabytki naszego cmentarza, która trwała od  piątku 29 października do poniedziałku 1 listopada 2010 r.,  padł rekord – zebrano największą w dotychczasowej historii kwest kwotę – 41272,90 zł!!

Jest to niezaprzeczalną zasługą zapału i determinacji  naszych kwestujących – członków obydwu warszawskich parafii oraz licznych sympatyków. Zbiórkę uświetniły swoją obecnością  panie Krystyna Janda i Emilia Krakowska, a także znani varsavianiści – dziennikarze  „Gazety Wyborczej” Jerzy S. Majewski i Tomasz Urzykowski.  

Pierwszego dnia kwesty do zbiorki z zapałem włączyła się również młodzież  z 47 Gimnazjum przy ul. Grenady na warszawskiej Woli, która od dłuższego czasu realizuje autorski projekt związany z poznawaniem naszego cmentarza i historii warszawskich luteranów, a nawet założyła w tym celu własną stronę internetową.

Niezawodna firma Blikle wsparła społeczników swoimi znakomitymi pączkami, od lat przesyłanymi nieodpłatnie.  

Artykuły o kweście zamieściły dzienniki – „Gazeta Wyborcza”, Rzeczpospolita” i „Życie Warszawy, na cmentarzu pojawiła się także ekipa  TVP 1.

W kweście wzięło udział 100 osób, w tym spora gromadka dzieci.

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać!

Zobacz także

Konfirmacja oraz poświęcenie ambony i ch…

W najbliższą niedzielę, tj. 22 października o godz. 10:30 odbędzie się w kościele Świętej Trójcy nabożeństwo konfirmacyjne. Podczas nabożeństwa Biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec poświęci nową ambonę i chrzcielnicę dla...

WIRTUALNA  RZECZYWISTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Pracownia KCVA specjalizująca się w tworzeniu wirtualnych modeli wnętrz obiektów architektonicznych stworzyła wirtualny model wnętrza Kościoła pw. Świetej Trójcy. Spacer po modelu świątyni jest przykładem zastosowania technologii 3d stosowanej w przemyśle gier komputerowych. Wymagania sprzętowe : Procesor 2 rdzeniowy, 2 GB pamięci ram, karta graficzna ATI lub NVIDIA, 700 MB wolnej przestrzeni dyskowej.

>> POBIERZ <<

 

www.kcvastudio.com

Odwiedź także


{noembedvideo}