Strona główna - Parafia - Ogłoszenia parafialne
powrót na poprzednią stronę

Hasło miesiąca

"Oto ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi." Łk 13,30

19. Niedziela po Trójcy Świętej - 22 października 2017 r.

Hasło tygodnia: Uzdrów mnie, Panie, a będę uzdrowiony, wybaw mnie, a będę wybawiony. (Jr 17, 14)

 

Data Tytuł Ogłoszenie  
29-10-2017

NABOŻEŃSTWO NIEDZIELNE

 

W najbliższą niedzielę (20. Niedziela po Trójcy Św.) w kościele Świętej Trójcy o godz. 10:30 i o godz. 19:00. Nabożeństwo przedpołudniowe będzie ogólnopolskim nabożeństwem reformacyjnym.

Nabożeństwo w kaplicy Tabita o godz. 11:00, a w kościele Objawienia Pańskiego w Warszawie Włochach o godz. 10:00

 

   

Wszystkie wydarzenia związane z Weekendem Reformacyjnym znajdują się na stronie internetowej Parafii oraz na wyłożonych przy wejściu do kościoła wydrukach. 

 

23-10-2017 Grupa Debora O godz. 18:00 - comiesięczne Ewangelickie Spotkanie Kobiet
 
26-10-2017 Spotkanie anglojęzyczne O godz. 18:30.  
28-10-2017  

     W sobotę – 28 października – otwarty dzień w naszej Parafii. Zapraszamy wszystkich do zwiedzania kościoła Świętej Trójcy na pl. Małachowskiego 1 oraz do udziału w wydarzeniach przygotowanych w tym dniu w naszym kościele: o godz. 11:00 otwarcie wystawy na drugiej emporze pt. "Wokół biskupa Juliusza Burschego. Fotografie Stefana Burschego”; o godz. 12:00 południowa modlitwa o pokój pod hasłem: Człowiek nie na sprzedaż. Rozmyślanie wygłosi ks. Pekka Huokuna z  Helsinek z Kościoła Luterańskiego w Finlandii; o godz. 13:00 promocja księgi jubileuszowej pt.: „Ewangelicki kościół Świętej Trójcy w Warszawie”; o godz. 15:00 zapraszamy do udziału w panelu dyskusyjnym na temat: Ewangelik - obywatel, Katolik - obywatel

 
27-10-2017 Studium biblijne odwołane ze względu na obchody 500 lat Reformacji.  
   

      Towarzystwo Biblijne w Polsce bardzo serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy pt. „BIBLIA, CHRZEŚCIJAŃSTWO, REFORMACJA – wczoraj i dziś”. Wystawa jest otwarta w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie przy ul. Kredytowej 1/hol II piętra.

 
    

Zapraszamy do uczestniczenia w tegorocznej kweście na naszym ewangelickim cmentarzu w dniach: 30 października (poniedziałek) do 2 listopada (czwartek). Wszystkich chętnych do kwestowania prosimy o zgłaszanie się w kancelarii na cmentarzu lub w kancelarii parafialnej. Jak co roku prosimy również o pomoc w jesiennym porządkowaniu opuszczonych grobów. Sprzątanie zostało zaplanowane na 7 października i 14 października (dwie soboty) w godzinach od 10:00 do 15:00. Sprzątanie będzie możliwe, jeśli aura na to pozwoli oczywiście, stąd dwa terminy. Jeśli ktoś w tych dniach nie może nam pomóc i chciałby w innym czasie, prosimy o kontakt z kancelarią na cmentarzu.

 

Zobacz także

Reformacyjny koncert organowy

Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy w Warszawie we współpracy z Ambasadą Niemiec w Warszawie zapraszają na reformacyjny koncert muzyki organowej, który odbędzie się 10 listopada (piątek) w kościele Świętej Trójcy o...

WIRTUALNA  RZECZYWISTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Pracownia KCVA specjalizująca się w tworzeniu wirtualnych modeli wnętrz obiektów architektonicznych stworzyła wirtualny model wnętrza Kościoła pw. Świetej Trójcy. Spacer po modelu świątyni jest przykładem zastosowania technologii 3d stosowanej w przemyśle gier komputerowych. Wymagania sprzętowe : Procesor 2 rdzeniowy, 2 GB pamięci ram, karta graficzna ATI lub NVIDIA, 700 MB wolnej przestrzeni dyskowej.

>> POBIERZ <<

 

www.kcvastudio.com

Odwiedź także


{noembedvideo}