Zuzanna Kuźniak ukończyła Wydział Edukacji Muzycznej, w klasie dyrygentury chóralnej prof. Józefa Boka, uzyskując tytuł magistra sztuki. Była członkiem wielu znanych chórów, m.in. Olsztyńskiego Chóru Kameralnego Collegium Musicum oraz Chóru Kameralnego Warszawskiej Opery Kameralnej, z którym w 2001 roku brała udział w prawykonaniu scenicznym opery Zygmunta Krauzego „Balthazar”.
Ma duże doświadczenie w pracy z zespołami chóralnymi – jako wieloletni dyrygent chórów dziecięcych, młodzieżowych i zespołów osób dorosłych prowadząc przez wiele lat chór Amici Canentes.
Zdobyła wiele nagród i wyróżnień w konkursach i festiwalach chóralnych oraz prowadząc działalność pedagogiczną. Otrzymała m.in. nagrodę dla najlepszego dyrygenta na Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych Okręgu Mazowieckiego.
Doświadczenia zawodowe wzbogacała w Szwecji, m.in. w Uppsali, gdzie w 2010 roku uczestniczyła w Seminarium Kyrkomusikforum: „Seminarium om musik och kommunikation” (organizator – Tove Bianca Dahl). W 2013 roku doskonaliła swe umiejętności na warsztatach emisji głosu dla dyrygentów i chórzystów, „Komplett Sangteknik”, zorganizowanych w Torpshammar w Szwecji przez Astrid Domino.
Brała udział w wielu konkursach i festiwalach chóralnych w kraju i za granicą, m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej w Rumi, Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnym im. Wacława z Szamotuł, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej w Ejszyszkach na Litwie, Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Varsovia Cantat.
Jest kierownikiem artystycznym i dyrygentem Zespołu Wokalnego Continuum, specjalizującego się w wykonawstwie muzyki dawnej.
Działalność chóru młodzieżowego miała stanowić naturalne przedłużenie zajęć chóru dziecięcego, którego absolwenci pragnęli kontynuować swą muzyczną pasję.
Tak powstał w 2012 roku chór rodzinny, z inicjatywy Proboszcza parafii ks. Piotra Gasia, oraz pani kantor Joanny Malugi.
W grudniu 2012 roku chór przyjął nazwę Vox Gaudii (Głos Radości).
Zespół skupia około 20 osób w różnym wieku. Warunkiem przyjęcia jest jedynie ukończenie 14 lat. Większą część zespołu stanowią rodzice dzieci z chóru dziecięcego.
Vox Gaudii czynnie uczestniczy w życiu parafii, uświetniając swym śpiewem nabożeństwa. Ma również na koncie koncerty gościnne.
W grudniu 2014 roku uczestniczył w koncercie polsko-szwedzkim Dnia Świętej Łucji.
Chór wykonuje repertuar trzy- i czterogłosowy a cappella.
Od września 2014 roku dyrygentem chóru jest pani Zuzanna Kuźniak, kantor parafii.
Zapraszamy wszystkich chcących cieszyć się wspólnym śpiewem i muzykowaniem!
Próby odbywają się w środy o godz. 18.30 w sali muzycznej, lokal nr 16.
Z inicjatywy konfirmantów rozprowadzamy od 2014 roku cegiełki na pokrycie kosztów związanych z niedawną naprawą mechanizmu rozruchowego dla naszych dwóch dzwonów oraz ich częściową naprawą.
Dodatkowo koszty uzyskane ze sprzedaży cegiełek (nominały 5, 10, 25, 50, 100 i 200 PLN) przeznaczone będą na pokrycie kosztów trzech nowych dzwonów dla miejsc, w których co niedziela odprawiane są nabożeństwa: dla kościoła Świętej Trójcy ("Warowny grodem jest nam Bóg Jakuba"), kościoła w Warszawie-Włochach ("Pan jest Pasterzem moim") oraz dla Kaplicy Tabita ("Tabito, wstań") w Konstancinie Jeziornie.
Ofiary pieniężne na rzecz Dzwonów Reformacji można również przesyłać na konto Parafii z dopiskiem "ofiara na cele kultu religijnego - dzwon”. Część tej kwoty można odliczyć od podatku przy rocznym rozliczeniu.
Dotychczas udało się wymienić napęd i automatykę do dwóch starych dzwonów.
Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy.
10 lipca 2015 roku dostarczone zostały dzwony dla naszych kościołów i kaplicy - szczegółowa relacja TUTAJ.
Kwota zebrana na Dzwon Reformacji: 27920,46 PLN (stan na 11 marca 2016 r.)