Strona główna - Duszpasterstwo - Spotkania anglojęzyczne
powrót na poprzednią stronę

Hasło miesiąca

"Siódmego dnia jest sabat Pana, twojego Boga. Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twój osioł, ani twoje bydlę, ani obcy przybysz, który mieszka w twoich bramach." 5 Mż 5,14

Przy Parafii, w sali parafialnej na ul. Kredytowej 4, spotyka się grupa Polaków mówiących po angielsku. Są to spotkania mające elementy typowej grupy domowej ­– ze śpiewaniem, studium biblijnym i modlitwą. A dlaczego spotkania odbywają się w języku angielskim, skoro wszyscy biegle znają polski? O dziwo, jest kilka powodów. Po pierwsze, śpiewamy piękne anglojęzyczne pieśni tradycyjne i współczesne, które z reguły nie są w ogóle znane w Polsce. Po drugie, omawiając teksty z Pisma Świętego korzystamy z wersji New Living Translation (NLT) – wierny przekład w łatwo zrozumiałym współczesnym języku angielskim, który bardzo często klarowniej przedstawia dany tekst niż polski przekład. Po trzecie, można to dodatkowo traktować jako szansę doskonalenia swej znajomości języka angielskiego w nieformalnych warunkach, oczywiście za darmo. A po czwarte, tak jak w każdej takiej grupie, tworzą się więzi między uczestnikami, z możliwością dzielenia się swoimi doświadczeniami, radościami lub problemami. To jest nam wszystkim potrzebne.

Przychodzą ludzie z różnych wyznań – to nie ważne, z którego Kościoła ktoś jest, ale raczej, czy jest gotów skupiać się na Jezusie i na tym, co głosi Ewangelia. Tak samo, wiek nie jest ważny. A poziom językowy? Wszyscy na początku się martwią i trochę się wstydzą mówić – ale przecież są to spotkania specjalnie dla Polaków, więc każdy jest w tej samej sytuacji i może jeden pomagać drugiemu. Wystarcza umiejętność komunikowania się po angielsku. A modlitwa odbywa się z reguły już po polsku.

Z tych wszystkich powodów zapraszamy do przyjścia lub do kontaktu telefonicznego (osoba kontaktowa: Harry Irrgang, tel. 604-980-647), lub mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Spotkania odbywają się w drugi i czwarty czwartek miesiąca w godz. 19-20.45 przyul. Kredytowej 4, Warszawa.

Domofon: wcisnąć „1”; potem wejść przez drzwi po prawej stronie, przy windzie.

WIRTUALNA  RZECZYWISTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Pracownia KCVA specjalizująca się w tworzeniu wirtualnych modeli wnętrz obiektów architektonicznych stworzyła wirtualny model wnętrza Kościoła pw. Świetej Trójcy. Spacer po modelu świątyni jest przykładem zastosowania technologii 3d stosowanej w przemyśle gier komputerowych. Wymagania sprzętowe : Procesor 2 rdzeniowy, 2 GB pamięci ram, karta graficzna ATI lub NVIDIA, 700 MB wolnej przestrzeni dyskowej.

>> POBIERZ <<

 

www.kcvastudio.com

Odwiedź także


{noembedvideo}