Strona główna - Serwis informacyjny - Aktualności - Patronaty, Partnerzy i Pieczęcie
powrót na poprzednią stronę

Hasło miesiąca

Lecz ja wiem, że Odkupiciel mój żyje ”.

HI 19 25

  Miło nam poinformować, że przygotowania do obchodów jubileuszowych naszej Parafii przynoszą już konkretne owoce. Docierają do nas dobre informacje, dotyczące zarówno kwestii reprezentacyjnych, jak i organizacyjnych. I tak ucieszyła nas wiadomość, iż patronat honorowy nad uroczystościami jubileuszowymi związanymi z 230. rocznicą poświęcenia kamienia węgielnego pod kościół Św. Trójcy i 50-lecie ponownego poświęcenia kościoła po II wojnie światowej, objął Jego Magnificencja prof. dr hab. Adam Budnikowski, rektor Szkoły Głównej Handlowej 

Dodatkowo nasze obchody zostały wpisane w oficjalny kalendarz imprez międzynarodowych Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego rozpisanego przez Komisję Europejską. Logo tego Roku znajdować się będzie na wszystkich materiałach związanych z naszymi jubileuszami.

W jeden z naszych projektów jubileuszowych, Międzynarodowy Panel Młodzieżowy pt: „Na co komu Kościół?” zaangażowała się Fundacja Konrada Adenauera, która czynnie będzie wspierać naszą inicjatywę. W forum dyskusyjnym wezmą udział grupy młodzieżowe z naszych partnerskich Parafii w Holandii, Szwecji, a także grupa z Kaliningradu oraz młodzież z berlińskiej Parafii Marienfelde, która utrzymuje partnerskie kontakty z Parafią Wniebowstąpienia Pańskiego przy ul. Puławskiej.

Niebawem będziemy mogli podać więcej informacji dotyczących sesji naukowej poświęconej ciekawej historii warszawskiego luteranizmu oraz towarzyszącej jej wystawie. Zarówno panel, ekspozycja, jak i sympozjum odbywają się we ścisłej współpracy z Biblioteką Uniwersytecką w Warszawie, a także w jej pomieszczeniach.

Wciąż prosimy naszych Parafian oraz osoby na różny sposób związane z Kościołem o udostępnianie i/lub wypożyczenie ważnych pamiątek dotyczących historii naszej Parafii. Napływają do nas ciekawe materiały historyczne, które będzie można później oglądać m.in. w naszej galerii internetowej oraz w wirtualnym muzeum warszawskiego luteranizmu. Przy tej okazji prezentujemy fotografię historycznej pieczęci naszej Parafii z 1778 roku, czyli z roku poświęcenia kamienia węgielnego.

Galeria: Historyczne pieczęcie Parafii Św. Trójcy

Zobacz także

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

WIRTUALNY SPACER PO KOŚCIELE ŚWIĘTEJ TRÓJCY

 WIRTUALNY SPACER

 

 

 

  

Odwiedź także


{noembedvideo}