Strona główna - Serwis informacyjny - Aktualności - Pogrzeb prof. Pawła Puczka
powrót na poprzednią stronę

Hasło miesiąca

„Cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a na duszy swej szkodę poniósł?”.  

Mt 16,26

 

21 września br. o godz. 11:00 w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy w Warszawie odbędzie się pożegnanie prof. Pawła Puczka, który odszedł do wieczności 9 września 2018 roku. Po nabożeństwie żałobnym w kościele uroczystości pogrzebowe będą kontynuowane na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim przy ul. Młynarskiej.

 

Prof. Paweł Puczek (ur. w 1936 r. w Cisownicy na Śląsku Cieszyńskim – zm. 9 września 2018 r. w Warszawie) – muzyk (skrzypce), pedagog. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Katowicach, gdzie otrzymał dyplom z odznaczeniem w zakresie gry na skrzypcach i muzyki kameralnej (1960). Był laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. E. Ysaye (1959), członkiem polskiej ekipy na IV Międzynarodowy Konkurs im. H. Wieniawskiego w Poznaniu (1962). W 1965 r. odbył staż w Konserwatorium Moskiewskim, w l. 1966-1967 był koncertmistrzem Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy oraz Capelli Bydgostiensis pro Musica Antiqua, w l. 1967-1970 prowadził Orkiestrę Kameralną „Musici Concertanti”, z którą przeprowadzał tourneé zagraniczne i nagrania, w l. 1976-1980 był jednym z koncertmistrzów Opera Royale w Liège (Belgia).

Profesor zwyczajny, przez blisko 20 lat był kierownikiem Katedry Instrumentów Smyczkowych oraz przez dwie kadencje prodziekanem Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Katowicach. W latach 1990-2004 prowadził również klasę skrzypiec w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Na zlecenie Ministerstwa Kultury i Sztuki opracował autorski program nauczania gry na skrzypcach w szkołach muzycznych I stopnia obowiązujący od 1992 r. Był promotorem i recenzentem przewodów doktorskich, habilitacyjnych i nominacji profesorskich. Był także jurorem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów skrzypcowych.

Był jednym z inicjatorów Forum Ewangelickiego, ruchu, który powstał w Kościele ewangelickim w 1994 roku. 

Zobacz także

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

WIRTUALNY SPACER PO KOŚCIELE ŚWIĘTEJ TRÓJCY

 WIRTUALNY SPACER

 

 

 

  

Odwiedź także


{noembedvideo}