Strona główna - Serwis informacyjny - Aktualności - Noc Muzeów, live i Chopin
powrót na poprzednią stronę

Hasło miesiąca

"Zwróćcie wasze serca do Pana i służcie wyłącznie jemu." 1 Sm 7,3

19 maja odbyła się kolejna edycja Nocy Muzeów. Po rocznej przerwie w Noc Muzeów włączyła się ponownie nasza Parafia. Kościół Świętej Trójcy przyciągnął kilkuset zwiedzających, w tym nie tylko tych, którzy chcieli obejrzeć kościół po remoncie, ale też nowe osoby. Kolejny odcinek #SolaPictura dokumentuje tegoroczną Noc Muzeów. 

 

 

Warszawiacy i turyści spoza Warszawy mogli swobodnie zwiedzać główną część kościoła. Organizowane były również grupowe wejścia na pierwsze i drugie piętro, podczas których zwiedzający wysłuchali krótkiej informacji o kościele i wyznaniu ewangelickim, ale mogli również zadawać pytania. 

W kościele wyświetlania była prezentacja o nauce Kościoła ewangelicko-augsburskiego, a w zakrystii można było otrzymać informację o liturgii w naszej Parafii i w Kościele. 

Praktycznie od początku tegorocznej Nocy Muzeów w naszym kościele wolontariuszami byli Biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec wraz z Małżonką Beatą Michałek. Odwiedzający zadawali pytania nt. różnych zagadnień związanych z życiem i nauką Kościoła luterańskiego. 

O 21:30 w zakrystii odbył się pierwszy live z Biskupem Kościoła transmitowany na żywo na Facebooku, podczas którego bp Samiec odpowiadał na różne pytania Internautów. 

O północny rozpoczął się koncert fortepianowy muzyki Fryderyka Chopina w wykonaniu Przemysława Lechowskiego. Był to zaraz koncert, będący wstępem do projektu „Chopin w centrum Warszawy”.

Zobacz także

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

  

Odwiedź także


{noembedvideo}