Strona główna - Serwis informacyjny - Aktualności - Storm - film o odwadze z Reformacją w tle
powrót na poprzednią stronę

Hasło miesiąca

"Bardzo blisko ciebie jest słowo, w twoich ustach i w twoim sercu, abyś je czynił." 5 Mż 30,14

Zapraszamy na pokaz specjalny filmu „Storm. Opowieść o odwadze” w sobotę, 24 lutego br. o godz. 14:00 w Kinie Muranów. Film przeznaczony jest dla osób od 9. roku życia, a cena biletu to 15 zł. Pokaz specjalny został zorganizowany ze względu na zainteresowanie warszawskich ewangelików filmem, dla którego tło stanowi Reformacja.

 

Dwunastoletni Storm to mieszkaniec Antwerpii – najbogatszego miasta szesnastowiecznej Europy. Jednym z ulubionych zadań chłopca jest pomaganie tacie w drukarni, jednak ich z pozoru spokojne życie przerywa pojawienie się tajemniczego listu od Marcina Lutra. Jego treść może zmienić kształt znanego im świata.

Najnowszy film Dennisa Botsa, autora nagrodzonych na 3. FF Kino Dzieci „Sekretów wojny”, to trzymająca w napięciu i dynamiczna opowieść, nagrodzona przez Jury Dziecięce nagrodą Marcinka na minionym 35. MFFMW Ale Kino! w Poznaniu.


Audycje radiowe o filmie do odsuchu:

>> Radio Dla Ciebie (RDC) 

>> Polskie Radio Program Trzeci 

>> Radio TOK FM


Recenzje

>> portal Fathers.pl

>> portal Ladnebebe.pl

Zobacz także

Spotkanie o Lutrze w Wormacji

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Oddziału Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego. Kolejne spotkanie odbędzie się 19 lutego br w sali parafialnej n 1 (ul. Kredytowa 4) o godz. 17:30. Gościem spotkania będzie pani...

Odwiedź także


{noembedvideo}