Strona główna - Serwis informacyjny - Aktualności - Św. Łucja - odcinek czwarty
powrót na poprzednią stronę

Hasło miesiąca

„Bóg mówi: I będę wśród nich mieszkał; będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem.” Ez 37,27

Po raz czwarty w murach kościoła Świętej Trójcy zabrzmiała szwedzka muzyka z okazji Dnia św. Łucji w wykonaniu chóru Young Cathedral Voices z Katedry w Uppsali pod dyrekcją Margarety Raab. Na organach i fortepianie zagrał Bo Eriksson. Koncert zorganizowany we współpracy z Ambasadą Szwecji w Warszawie przyciągnął ponad 800 słuchaczy.

Szwedzki chór przyjechał do Warszawy już 29 listopada i od razu po przybyciu na lotnisko przystąpił do pierwszej próby w Warszawie. Chór wystąpił na kilku zamkniętych wydarzeniach Ambasady Szwecji, m.in. dla korpusu dyplomatycznego, ale też po raz pierwszy wziął udział w flash mobie w centrum handlowym przy pl. Unii Lubelskiej.

Jednak głównym punktem programu był koncert w kościele Świętej Trójcy. Ze względu na wyremontowane wnętrza kościoła oraz przepisy bezpieczeństwa wstęp na koncert był jedynie za okazaniem bezpłatnej wejściówki, którą można było otrzymać na godzinę przed koncertem. Już krótko po 17:00 zaczęli przybywać pierwsi słuchacze, a kolejka na krótko przed 18:00 robiła wrażenie.

Koncert rozpoczął się od słów pozdrowienia od proboszcza Parafii ks. Piotra Gasia i nowego ambasadora Szwecji w Polsce Stefana Gullgrena. Koncert – transmitowany na żywo na Facebooku – oglądało ponad 800 osób w kościele i w trakcie transmisji ok. 1800 osób. Jak co roku w kościele zainstalowano iluminację, która zmieniała się w zależności od temperatury wykonywanych pieśni. Chór Young Cathedral Voices wykonał pieśni adwentowe i bożonarodzeniowe.

Koncert mógł się odbyć dzięki wsparciu szwedzkich firm działających w Polsce: IKEA, Kinnarps, Oriflame, SAAB, Volvo i Wasa. W organizacji pomogli również pracownicy Ambasady Szwecji i Parafii Świętej Trójcy. Szczególne podziękowania należą się również wolontariuszom z naszej Parafii.

Niebawem zaprezentujemy film realizowany na zamówienie Ambasady Szwecji podczas koncertu.

Foto: Adam Wróbel/DB

 

Zobacz także

Adwentówka 2017

W sobotę – 16 grudnia – o godz. 16:00 odbędzie się parafialne spotkanie adwentowe w Sali parafialnej. W spotkaniu wezmą udział nasze siostry i bracia z Syrii. Serdecznie zapraszamy do...

WIRTUALNA  RZECZYWISTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Pracownia KCVA specjalizująca się w tworzeniu wirtualnych modeli wnętrz obiektów architektonicznych stworzyła wirtualny model wnętrza Kościoła pw. Świetej Trójcy. Spacer po modelu świątyni jest przykładem zastosowania technologii 3d stosowanej w przemyśle gier komputerowych. Wymagania sprzętowe : Procesor 2 rdzeniowy, 2 GB pamięci ram, karta graficzna ATI lub NVIDIA, 700 MB wolnej przestrzeni dyskowej.

>> POBIERZ <<

 

www.kcvastudio.com

Odwiedź także


{noembedvideo}