Strona główna - Serwis informacyjny - Aktualności - Wakacje z Nehemiaszem
powrót na poprzednią stronę

Hasło miesiąca

"Siódmego dnia jest sabat Pana, twojego Boga. Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twój osioł, ani twoje bydlę, ani obcy przybysz, który mieszka w twoich bramach." 5 Mż 5,14

Podczas tegorocznych wakacji grupa uczniów z ewangelickich Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego, Świętej Trójcy oraz z Działdowa wypoczywała w  domu parafialnym w Lidzbarku Welskim. Podczas obozu codziennie poznawaliśmy historie z życia Nehemiasza.

Ten biblijny bohater uczył nas jak poznawać Boga i budować z Nim przyjaźń, a także jak ważne jest budowanie przyjaźni z innymi osobami. Poznając przygody Nehemiasza mogliśmy dowiedzieć się, w jaki sposób radził sobie w trudnych sytuacjach szukając pomocy u Boga. Zastanawialiśmy się również, jak w życiu korzystać z jego doświadczeń i przykładu. Podczas spotkań religijnych wiele śpiewaliśmy, budowaliśmy – jak Nehemiasz – mur oraz pozytywne relacje, a także rozwiązywaliśmy różne zadania sprawdzające nasze wiadomości o życiu głównego bohatera

Podczas niedzielnego nabożeństwa w Lidzbarku Welskim mogliśmy przekazać pozdrowienia, podziękowania, a także zaśpiewać dla wszystkich jego uczestników. >Choć pogoda nie zawsze była dla nas łaskawa, a deszcz odwiedzał nas często, nie omieszkaliśmy kąpać się w jeziorze i  tworzyć piękne budowle z piasku, braliśmy udział w wielu wycieczkach zwiedzając Lidzbark wzdłuż i wszerz.

Odwiedziliśmy wioskę garncarską w Kamionce obok Nidzicy, oprócz lepienia z gliny, mogliśmy zwiedzić przepiękny ogród i szukać bursztynów. Widzieliśmy również pole Bitwy pod Grunwaldem, gdzie poznaliśmy historię słynnego wydarzenia.

Wypoczynek przepełniony był śmiechem i dobrą zabawą na świeżym powietrzu jak i podczas wieczornych dyskotek, które rozkręcał DJ Amper. W czasie obozu Ola i Tadeusz obchodzili swoje urodziny, były życzenia, prezenty i torty urodzinowe, upieczone przez wspaniałe panie kucharki, które dbały o nas i rozpieszczały pysznymi posiłkami i smakołykami (czasami wręcz na życzenie). Z bólem serca przyszło nam wyjeżdżać z Lidzbarka, ale mamy nadzieję, że wrócimy tam za rok.

Za wsparcie finansowe dziękujemy Diakonii Parafialnej Parafii Św. Trójcy, Fundacji Ewangelickie Towarzystwo Oświatowe oraz osobom prywatnym. Dziękujemy również Spółce Tramwaje Warszawskie za podarunki i materiały papiernicze.

dk Dorota Fenger, Marta Zachraj i Elżbieta Byrtek

Zobacz także

Spotkanie grupy Debora

Spotkanie grupy Debora dla osób przygotowujących się do podjęcia decyzji o wstąpieniu do Kościoła ewangelicko-augsburskiego odbędzie się 31 stycznia (środa) o godz. 19:30, a nie jak poprzednio ogłaszano 30.01. Członków...

WIRTUALNA  RZECZYWISTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Pracownia KCVA specjalizująca się w tworzeniu wirtualnych modeli wnętrz obiektów architektonicznych stworzyła wirtualny model wnętrza Kościoła pw. Świetej Trójcy. Spacer po modelu świątyni jest przykładem zastosowania technologii 3d stosowanej w przemyśle gier komputerowych. Wymagania sprzętowe : Procesor 2 rdzeniowy, 2 GB pamięci ram, karta graficzna ATI lub NVIDIA, 700 MB wolnej przestrzeni dyskowej.

>> POBIERZ <<

 

www.kcvastudio.com

Odwiedź także


{noembedvideo}