Strona główna - Serwis informacyjny - Aktualności - Letnia Akademia dla nauczycieli
powrót na poprzednią stronę

Hasło miesiąca

"Oto ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi." Łk 13,30

25 czerwca w kościele Świętej Trójcy odbył się IX Letnie Spotkania z Historią. Wielokulturowa Warszawa. Jest to kurs organizowany przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń w ramach Letniej Akademii.

Na wykład do kościoła Świętej Trójcy przybyło ok. 60 warszawskich nauczycieli historii, języka polskiego, Wiedzy o Kulturze, Wiedzy o Społeczeństwie oraz historii sztuki. Spotkanie było podzielone na dwie części – w pierwszej nauczyciele wysłuchali prelekcji nt. historii warszawskiego luteranizmu oraz mogli zadawać pytania, dotyczące zasad wiary i życia Kościoła ewangelicko-augsburskiego. Pytania podejmowały problematykę religijną, społeczną, liturgiczną, etyczną i administracyjną.

W drugiej części dr Marek Ostrowski zaprezentował multimedialny wykład nt. wielokulturowej Warszawy, ukazując wpływy, jaki na historię i rozwój miasta wywarli warszawiacy wywodzący się z różnych kręgów kulturowych i należący do różnych wyznań.

Warto dodać, że była to pierwsza prelekcja w naszym kościele po dłuższej przerwie. Z powodu remontu kościoła nie mogliśmy gościć grup zainteresowanych historią i współczesnością ewangelicyzmu.

 

 

Zobacz także

Porządkowanie na cmentarza i kwesta w Ro…

Zapraszamy do uczestniczenia w tegorocznej kweście na naszym ewangelickim Cmentarzu w dniach:  30 października (poniedziałek) do 2 listopada (czwartek). Wszystkich chętnych do kwestowania prosimy o zgłaszanie się w kancelarii na Cmentarzu lub...

WIRTUALNA  RZECZYWISTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Pracownia KCVA specjalizująca się w tworzeniu wirtualnych modeli wnętrz obiektów architektonicznych stworzyła wirtualny model wnętrza Kościoła pw. Świetej Trójcy. Spacer po modelu świątyni jest przykładem zastosowania technologii 3d stosowanej w przemyśle gier komputerowych. Wymagania sprzętowe : Procesor 2 rdzeniowy, 2 GB pamięci ram, karta graficzna ATI lub NVIDIA, 700 MB wolnej przestrzeni dyskowej.

>> POBIERZ <<

 

www.kcvastudio.com

Odwiedź także


{noembedvideo}