Strona główna - Serwis informacyjny - Aktualności - Letnia Akademia dla nauczycieli
powrót na poprzednią stronę

Hasło miesiąca

„Bóg mówi: I będę wśród nich mieszkał; będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem.” Ez 37,27

25 czerwca w kościele Świętej Trójcy odbył się IX Letnie Spotkania z Historią. Wielokulturowa Warszawa. Jest to kurs organizowany przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń w ramach Letniej Akademii.

Na wykład do kościoła Świętej Trójcy przybyło ok. 60 warszawskich nauczycieli historii, języka polskiego, Wiedzy o Kulturze, Wiedzy o Społeczeństwie oraz historii sztuki. Spotkanie było podzielone na dwie części – w pierwszej nauczyciele wysłuchali prelekcji nt. historii warszawskiego luteranizmu oraz mogli zadawać pytania, dotyczące zasad wiary i życia Kościoła ewangelicko-augsburskiego. Pytania podejmowały problematykę religijną, społeczną, liturgiczną, etyczną i administracyjną.

W drugiej części dr Marek Ostrowski zaprezentował multimedialny wykład nt. wielokulturowej Warszawy, ukazując wpływy, jaki na historię i rozwój miasta wywarli warszawiacy wywodzący się z różnych kręgów kulturowych i należący do różnych wyznań.

Warto dodać, że była to pierwsza prelekcja w naszym kościele po dłuższej przerwie. Z powodu remontu kościoła nie mogliśmy gościć grup zainteresowanych historią i współczesnością ewangelicyzmu.

 

 

Zobacz także

Śniadanie kobiet w Łodzi

Serdecznie zapraszamy na diecezjalne „Śniadanie dla Kobiet”, które odbędzie się 25 listopada 2017r. o godz. 10.00 w Łodzi. Szczegóły w kancelarii parafialnej.

WIRTUALNA  RZECZYWISTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Pracownia KCVA specjalizująca się w tworzeniu wirtualnych modeli wnętrz obiektów architektonicznych stworzyła wirtualny model wnętrza Kościoła pw. Świetej Trójcy. Spacer po modelu świątyni jest przykładem zastosowania technologii 3d stosowanej w przemyśle gier komputerowych. Wymagania sprzętowe : Procesor 2 rdzeniowy, 2 GB pamięci ram, karta graficzna ATI lub NVIDIA, 700 MB wolnej przestrzeni dyskowej.

>> POBIERZ <<

 

www.kcvastudio.com

Odwiedź także


{noembedvideo}