Strona główna - Serwis informacyjny - Aktualności - Letnia Akademia dla nauczycieli
powrót na poprzednią stronę

Hasło miesiąca

"Siódmego dnia jest sabat Pana, twojego Boga. Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twój osioł, ani twoje bydlę, ani obcy przybysz, który mieszka w twoich bramach." 5 Mż 5,14

25 czerwca w kościele Świętej Trójcy odbył się IX Letnie Spotkania z Historią. Wielokulturowa Warszawa. Jest to kurs organizowany przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń w ramach Letniej Akademii.

Na wykład do kościoła Świętej Trójcy przybyło ok. 60 warszawskich nauczycieli historii, języka polskiego, Wiedzy o Kulturze, Wiedzy o Społeczeństwie oraz historii sztuki. Spotkanie było podzielone na dwie części – w pierwszej nauczyciele wysłuchali prelekcji nt. historii warszawskiego luteranizmu oraz mogli zadawać pytania, dotyczące zasad wiary i życia Kościoła ewangelicko-augsburskiego. Pytania podejmowały problematykę religijną, społeczną, liturgiczną, etyczną i administracyjną.

W drugiej części dr Marek Ostrowski zaprezentował multimedialny wykład nt. wielokulturowej Warszawy, ukazując wpływy, jaki na historię i rozwój miasta wywarli warszawiacy wywodzący się z różnych kręgów kulturowych i należący do różnych wyznań.

Warto dodać, że była to pierwsza prelekcja w naszym kościele po dłuższej przerwie. Z powodu remontu kościoła nie mogliśmy gościć grup zainteresowanych historią i współczesnością ewangelicyzmu.

 

 

Zobacz także

Spotkanie grupy Debora

Spotkanie grupy Debora dla osób przygotowujących się do podjęcia decyzji o wstąpieniu do Kościoła ewangelicko-augsburskiego odbędzie się 31 stycznia (środa) o godz. 19:30, a nie jak poprzednio ogłaszano 30.01. Członków...

WIRTUALNA  RZECZYWISTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Pracownia KCVA specjalizująca się w tworzeniu wirtualnych modeli wnętrz obiektów architektonicznych stworzyła wirtualny model wnętrza Kościoła pw. Świetej Trójcy. Spacer po modelu świątyni jest przykładem zastosowania technologii 3d stosowanej w przemyśle gier komputerowych. Wymagania sprzętowe : Procesor 2 rdzeniowy, 2 GB pamięci ram, karta graficzna ATI lub NVIDIA, 700 MB wolnej przestrzeni dyskowej.

>> POBIERZ <<

 

www.kcvastudio.com

Odwiedź także


{noembedvideo}