Strona główna - Serwis informacyjny - Aktualności - Wprowadzenie w urząd nowej Rady Parafialnej i Komisji Rewizyjnej
powrót na poprzednią stronę

Hasło miesiąca

"Siódmego dnia jest sabat Pana, twojego Boga. Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twój osioł, ani twoje bydlę, ani obcy przybysz, który mieszka w twoich bramach." 5 Mż 5,14

25 czerwca w pamiątkę odczytania Wyznania augsburskiego odbyło się w kościele Świętej Trójcy nabożeństwo połączone z wprowadzeniem w urząd nowej Rady Parafialnej. Do służby wprowadzona została również nowa Komisja Rewizyjna.

Nabożeństwo rozpoczęło się od procesjonalnego wejścia ustępującej i nowej Rady Parafialnej.

Kazanie wygłosił biskup diecezji warszawskiej ks. Jan Cieślar. - Dziś przeżywamy 487. rocznicę Wyznania augsburskiego, katalogu zasad wiary z okresu reformacji, które także dziś są intrygującym wyzwaniem do spotkania z Bogiem i doświadczania miłości w Jezusie Chrystusie. Członkowie rady parafialnej są posłańcami Bożego zaproszenia w swojej trosce o zbór w wielu jego wymiarach. Życząc radnym sił módlmy się o ich wiarę i zaangażowanie, by będąc powołanymi i odpowiedzialnymi za życie zboru, nie zapomnieli o weselnej szacie na ucztę Baranka – mówił bp Cieślar.

Wybraną podczas Zgromadzenia Parafialnego 21 maja br. Radę Parafialną na kadencję 2017-2022, wprowadził w urząd ks. bp Jan Cieślar w asyście proboszcza Parafii ks. Piotra Gasia. Pobłogosławiona do służby została także nowa Komisja Rewizyjna. Nie zabrakło również podziękowań dla ustępującej Rady Parafialnej, w imieniu której za współpracę i wsparcie dziękował Andrzej Weigle.

W trakcie nabożeństwa śpiewał chór parafialny Semper cantamus pod dyr. Zuzanny Kuźniak, a na organach grał Jerzy Dziubiński.

Po nabożeństwie odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Parafialnej nowej kadencji. Rada wybrała prezydium oraz ustaliła kalendarz posiedzeń do grudnia 2017 roku. Rada wybrała: Piotra Gasia – prezesem, Igora Chalupca – wiceprezesem (kuratorem Parafii), Przemysława Florjanowicza-Błachuta – sekretarzem i Joannę Keber – skarbnikiem.

Ukonstytuowała się ponadto Komisja Rewizyjna kadencji 2017-2022. Przewodniczącym Komisji został Cezary Grzybowski, a wiceprzewodniczącym Paweł Mazurkiewicz.

Transmisję z nabożeństwa można obejrzeć TUTAJ.

foto: Aldona Karska/DB

 

Zobacz także

Spotkanie grupy Debora

Spotkanie grupy Debora dla osób przygotowujących się do podjęcia decyzji o wstąpieniu do Kościoła ewangelicko-augsburskiego odbędzie się 31 stycznia (środa) o godz. 19:30, a nie jak poprzednio ogłaszano 30.01. Członków...

WIRTUALNA  RZECZYWISTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Pracownia KCVA specjalizująca się w tworzeniu wirtualnych modeli wnętrz obiektów architektonicznych stworzyła wirtualny model wnętrza Kościoła pw. Świetej Trójcy. Spacer po modelu świątyni jest przykładem zastosowania technologii 3d stosowanej w przemyśle gier komputerowych. Wymagania sprzętowe : Procesor 2 rdzeniowy, 2 GB pamięci ram, karta graficzna ATI lub NVIDIA, 700 MB wolnej przestrzeni dyskowej.

>> POBIERZ <<

 

www.kcvastudio.com

Odwiedź także


{noembedvideo}