Strona główna - Serwis informacyjny - Aktualności - Przegląd Pieśni Ewangelickiej w Katowicach
powrót na poprzednią stronę

Hasło miesiąca

"Siódmego dnia jest sabat Pana, twojego Boga. Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twój osioł, ani twoje bydlę, ani obcy przybysz, który mieszka w twoich bramach." 5 Mż 5,14

10 czerwca 2017 r. odbył się w Katowicach I Ogólnopolski Przegląd Pieśni Ewangelickiej, zorganizowany przez tamtejszą Parafię Ewangelicko-Augsburską. W Przeglądzie wzięło udział 11 chórów, które przyjechały z różnych stron Polski. 

Były to chóry, poza jednym wyjątkiem, działające przy parafiach ewangelickich, w większości ekumeniczne.

Patronat nad Przeglądem objęli: Zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP – ks. bp Jerzy Samiec, zwierzchnik Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP – ks. bp Marian Niemiec, metropolita katowicki – abp Wiktor Skworc oraz Prezydent Miasta Katowice – Marcin Krupa.

Otwarcia Przeglądu w Kościele Zmartwychwstania Pańskiego dokonał ks. bp Marian Niemiec. 

 

Chóry oceniało jury w składzie: dr Aleksandra Maciejczyk – przewodnicząca, prof. dr hab. Wiesław Cieniała, dr hab. Anna Szostak, mgr Joanna Bliwert-Hoderny.

 

Przesłuchania odbywały się w dwóch turach. W salach prób przygotowano dla uczestników ciepłe i zimne napoje oraz domowej roboty ciasta. W przerwie między przesłuchaniami zjedliśmy smaczny obiad. Chętni mogli wziąć udział w zwiedzaniu Katowic.

 

Nagrodę Główną „Grand Prix” Biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP Jerzego Samca jury przyznało zespołowi „The Snopkers Ensemble”, działającemu przy parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Lublinie.

 

Wyróżnienie specjalne dla najlepszego dyrygenta jury przyznało Zuzannie Kuźniak, dyrygentce chóru „Semper Cantamus” z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Kościoła Św. Trójcy w Warszawie.

 

Po uroczystym ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród odbył się koncert laureatów, poprzedzony występem chóru „Largo Cantabile” Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach pod dyr. Aleksandry Maciejczyk.

 

Chór „Semper Cantamus” jako jedyny ze wszystkich chórów, które przyjechały na przegląd, wziął udział w porannym nabożeństwie w dniu 11 czerwca w Kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach. Zaśpiewaliśmy trzy pieśni z naszego repertuaru.

 

Już sam udział w I Ogólnopolskim Przeglądzie Pieśni Ewangelickiej był dla nas wyróżnieniem i przyjemnością, przede wszystkim dzięki atmosferze, jaką stworzyli jego organizatorzy. Byliśmy serdecznie witani i przyjmowani z wielką gościnnością przez wszystkich. Osobne podziękowania składamy naszej opiekunce pani Dorocie.

Członkowie chóru „Semper Cantamus” bardzo dziękują proboszczowi Piotrowi Gasiowi i Radzie Parafialnej Kościoła Św. Trójcy za umożliwienie nam wyjazdu do Katowic, gdzie spędziliśmy niezapomniane chwile. 

Wiktoria Melech („Semper Cantamus”)       

Foto: Tomasz Paczkowski

Zobacz także

Spotkanie grupy Debora

Spotkanie grupy Debora dla osób przygotowujących się do podjęcia decyzji o wstąpieniu do Kościoła ewangelicko-augsburskiego odbędzie się 31 stycznia (środa) o godz. 19:30, a nie jak poprzednio ogłaszano 30.01. Członków...

WIRTUALNA  RZECZYWISTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Pracownia KCVA specjalizująca się w tworzeniu wirtualnych modeli wnętrz obiektów architektonicznych stworzyła wirtualny model wnętrza Kościoła pw. Świetej Trójcy. Spacer po modelu świątyni jest przykładem zastosowania technologii 3d stosowanej w przemyśle gier komputerowych. Wymagania sprzętowe : Procesor 2 rdzeniowy, 2 GB pamięci ram, karta graficzna ATI lub NVIDIA, 700 MB wolnej przestrzeni dyskowej.

>> POBIERZ <<

 

www.kcvastudio.com

Odwiedź także


{noembedvideo}