Strona główna - Serwis informacyjny - Aktualności - Przegląd Pieśni Ewangelickiej w Katowicach
powrót na poprzednią stronę

Hasło miesiąca

"Oto ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi." Łk 13,30

10 czerwca 2017 r. odbył się w Katowicach I Ogólnopolski Przegląd Pieśni Ewangelickiej, zorganizowany przez tamtejszą Parafię Ewangelicko-Augsburską. W Przeglądzie wzięło udział 11 chórów, które przyjechały z różnych stron Polski. 

Były to chóry, poza jednym wyjątkiem, działające przy parafiach ewangelickich, w większości ekumeniczne.

Patronat nad Przeglądem objęli: Zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP – ks. bp Jerzy Samiec, zwierzchnik Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP – ks. bp Marian Niemiec, metropolita katowicki – abp Wiktor Skworc oraz Prezydent Miasta Katowice – Marcin Krupa.

Otwarcia Przeglądu w Kościele Zmartwychwstania Pańskiego dokonał ks. bp Marian Niemiec. 

 

Chóry oceniało jury w składzie: dr Aleksandra Maciejczyk – przewodnicząca, prof. dr hab. Wiesław Cieniała, dr hab. Anna Szostak, mgr Joanna Bliwert-Hoderny.

 

Przesłuchania odbywały się w dwóch turach. W salach prób przygotowano dla uczestników ciepłe i zimne napoje oraz domowej roboty ciasta. W przerwie między przesłuchaniami zjedliśmy smaczny obiad. Chętni mogli wziąć udział w zwiedzaniu Katowic.

 

Nagrodę Główną „Grand Prix” Biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP Jerzego Samca jury przyznało zespołowi „The Snopkers Ensemble”, działającemu przy parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Lublinie.

 

Wyróżnienie specjalne dla najlepszego dyrygenta jury przyznało Zuzannie Kuźniak, dyrygentce chóru „Semper Cantamus” z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Kościoła Św. Trójcy w Warszawie.

 

Po uroczystym ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród odbył się koncert laureatów, poprzedzony występem chóru „Largo Cantabile” Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach pod dyr. Aleksandry Maciejczyk.

 

Chór „Semper Cantamus” jako jedyny ze wszystkich chórów, które przyjechały na przegląd, wziął udział w porannym nabożeństwie w dniu 11 czerwca w Kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach. Zaśpiewaliśmy trzy pieśni z naszego repertuaru.

 

Już sam udział w I Ogólnopolskim Przeglądzie Pieśni Ewangelickiej był dla nas wyróżnieniem i przyjemnością, przede wszystkim dzięki atmosferze, jaką stworzyli jego organizatorzy. Byliśmy serdecznie witani i przyjmowani z wielką gościnnością przez wszystkich. Osobne podziękowania składamy naszej opiekunce pani Dorocie.

Członkowie chóru „Semper Cantamus” bardzo dziękują proboszczowi Piotrowi Gasiowi i Radzie Parafialnej Kościoła Św. Trójcy za umożliwienie nam wyjazdu do Katowic, gdzie spędziliśmy niezapomniane chwile. 

Wiktoria Melech („Semper Cantamus”)       

Foto: Tomasz Paczkowski

Zobacz także

Reformacyjny koncert organowy

Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy w Warszawie we współpracy z Ambasadą Niemiec w Warszawie zapraszają na reformacyjny koncert muzyki organowej, który odbędzie się 10 listopada (piątek) w kościele Świętej Trójcy o...

WIRTUALNA  RZECZYWISTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Pracownia KCVA specjalizująca się w tworzeniu wirtualnych modeli wnętrz obiektów architektonicznych stworzyła wirtualny model wnętrza Kościoła pw. Świetej Trójcy. Spacer po modelu świątyni jest przykładem zastosowania technologii 3d stosowanej w przemyśle gier komputerowych. Wymagania sprzętowe : Procesor 2 rdzeniowy, 2 GB pamięci ram, karta graficzna ATI lub NVIDIA, 700 MB wolnej przestrzeni dyskowej.

>> POBIERZ <<

 

www.kcvastudio.com

Odwiedź także


{noembedvideo}