Strona główna - Serwis informacyjny - Aktualności - Św. Łucja ponownie w kościele Świętej Trójcy
powrót na poprzednią stronę

Hasło miesiąca

"O to modlę się, aby miłość wasza coraz bardziej obfitowała w poznanie i wszelkie doznanie." Flp 1,9

Pieśń św. Łucji po raz trzeci rozbrzmiała w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy w Warszawie podczas koncertu Young Cathedral Voices pod dyr. Margarety Raab z partnerskiej Katedry w Uppsali.

Dzięki wieloletniej współpracy między Parafią Świętej Trójcy w Warszawie a Parafią Katedralną w Uppsali, a także dzięki wsparciu Ambasady Królestwa Szwecji w Polsce udało się po raz trzeci zorganizować koncert z okazji szwedzkiego Dnia św. Łucji, na który tłumnie przybyli mieszkańcy Warszawy.

Gości przywitał proboszcz Parafii ks. Piotr Gaś oraz Inga Eriksson Fogh, ambasador Szwecji w Polsce. Koncert rozpoczął się od pieśni adwentowych Chóru Vox Gaudii Parafii Świętej Trójcy pod dyr. Zuzanny Kuźniak.

Podobnie jak w minionym roku, Young Cathedral Voices rozpoczął swój koncert z drugiego piętra kościoła, a po improwizacji organowej Andrew Canninga (Uppsala), rozpoczął się tradycyjny pochód św. Łucji. Młodzi artyści ze Szwecji, którzy w październiku śpiewali podczas historycznego Święta Reformacji z udziałem władz Światowej Federacji Luterańskiej i papieża Franciszka, zaprezentowali pieśni adwentowe i świąteczne. Występ w kościele Świętej Trójcy był jednym z pięciu koncertów w Warszawie, ale jedynym otwartym dla szerokiej publiczności.

Po ostatniej pieśni zebrani zmówili wspólnie Ojcze nasz, a ks. Piotr Gaś udzielił błogosławieństwa.

Koncert mógł się odbyć dzięki sponsorom – Ikei, Nordea, Saab i Volvo. 

Cały koncert można było śledzić online podczas transmisji na żywo na portalu społecznościowym Facebook.

foto: Adam Wróbel, Urszula Kajdanowska. 

wkrótce więcej zdjęć

 

 

Zobacz także

Zgromadzenie Parafialne - 6 sierpnia

Prezes Rady Parafialnej ks. Piotr Gaś na podstawie § 15 punktu 1 Regulaminu Parafialnego zwołuje posiedzenie Zgromadzenia Parafialnego Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Warszawie. Posiedzenie odbędzie się w 8. Niedzielę...

WIRTUALNA  RZECZYWISTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Pracownia KCVA specjalizująca się w tworzeniu wirtualnych modeli wnętrz obiektów architektonicznych stworzyła wirtualny model wnętrza Kościoła pw. Świetej Trójcy. Spacer po modelu świątyni jest przykładem zastosowania technologii 3d stosowanej w przemyśle gier komputerowych. Wymagania sprzętowe : Procesor 2 rdzeniowy, 2 GB pamięci ram, karta graficzna ATI lub NVIDIA, 700 MB wolnej przestrzeni dyskowej.

>> POBIERZ <<

 

www.kcvastudio.com

Odwiedź także


{noembedvideo}