Strona główna - Serwis informacyjny - Aktualności - Św. Łucja ponownie w kościele Świętej Trójcy
powrót na poprzednią stronę

Hasło miesiąca

"Siódmego dnia jest sabat Pana, twojego Boga. Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twój osioł, ani twoje bydlę, ani obcy przybysz, który mieszka w twoich bramach." 5 Mż 5,14

Pieśń św. Łucji po raz trzeci rozbrzmiała w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy w Warszawie podczas koncertu Young Cathedral Voices pod dyr. Margarety Raab z partnerskiej Katedry w Uppsali.

Dzięki wieloletniej współpracy między Parafią Świętej Trójcy w Warszawie a Parafią Katedralną w Uppsali, a także dzięki wsparciu Ambasady Królestwa Szwecji w Polsce udało się po raz trzeci zorganizować koncert z okazji szwedzkiego Dnia św. Łucji, na który tłumnie przybyli mieszkańcy Warszawy.

Gości przywitał proboszcz Parafii ks. Piotr Gaś oraz Inga Eriksson Fogh, ambasador Szwecji w Polsce. Koncert rozpoczął się od pieśni adwentowych Chóru Vox Gaudii Parafii Świętej Trójcy pod dyr. Zuzanny Kuźniak.

Podobnie jak w minionym roku, Young Cathedral Voices rozpoczął swój koncert z drugiego piętra kościoła, a po improwizacji organowej Andrew Canninga (Uppsala), rozpoczął się tradycyjny pochód św. Łucji. Młodzi artyści ze Szwecji, którzy w październiku śpiewali podczas historycznego Święta Reformacji z udziałem władz Światowej Federacji Luterańskiej i papieża Franciszka, zaprezentowali pieśni adwentowe i świąteczne. Występ w kościele Świętej Trójcy był jednym z pięciu koncertów w Warszawie, ale jedynym otwartym dla szerokiej publiczności.

Po ostatniej pieśni zebrani zmówili wspólnie Ojcze nasz, a ks. Piotr Gaś udzielił błogosławieństwa.

Koncert mógł się odbyć dzięki sponsorom – Ikei, Nordea, Saab i Volvo. 

Cały koncert można było śledzić online podczas transmisji na żywo na portalu społecznościowym Facebook.

foto: Adam Wróbel, Urszula Kajdanowska. 

wkrótce więcej zdjęć

 

 

Zobacz także

Spotkanie grupy Debora

Spotkanie grupy Debora dla osób przygotowujących się do podjęcia decyzji o wstąpieniu do Kościoła ewangelicko-augsburskiego odbędzie się 31 stycznia (środa) o godz. 19:30, a nie jak poprzednio ogłaszano 30.01. Członków...

WIRTUALNA  RZECZYWISTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Pracownia KCVA specjalizująca się w tworzeniu wirtualnych modeli wnętrz obiektów architektonicznych stworzyła wirtualny model wnętrza Kościoła pw. Świetej Trójcy. Spacer po modelu świątyni jest przykładem zastosowania technologii 3d stosowanej w przemyśle gier komputerowych. Wymagania sprzętowe : Procesor 2 rdzeniowy, 2 GB pamięci ram, karta graficzna ATI lub NVIDIA, 700 MB wolnej przestrzeni dyskowej.

>> POBIERZ <<

 

www.kcvastudio.com

Odwiedź także


{noembedvideo}