Strona główna - Serwis informacyjny - Aktualności - Sukces kwesty - ponad 41 tys. PLN
powrót na poprzednią stronę

Hasło miesiąca

„Bóg mówi: I będę wśród nich mieszkał; będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem.” Ez 37,27

Ponad 100 osób przez cztery dni kwestowało na rzecz ratowania zabytków Cmentarza Ewangelicko-Augsburskiego Świętej Trójcy w Warszawie, w tym szczególnie rodzinnej kaplicy grobowej Hermana Junga. Wolontariusze zebrali 41077, 01 PLN, tj. o 1694,58 PLN więcej niż w 2014 roku.

 

Duży udział w kweście mieli uczniowie Gimnazjum nr 47 (im. Marszałka Józefa Piłsudskiego), którzy zbierali pieniądze ze swoimi nauczycielami. Ponadto oprócz naszych zborowników do akcji przyłączyli się jak co roku aktorzy Emilia Krakowska, Artur Barciś, Maciej Orłoś, a także dziennikarze Tomasz Urzykowski oraz Jerzy S. Majewski z Gazety Stołecznej. Po raz pierwszy w kweście wzięli udział pracownicy Stołecznego Biura Konserwatora Zabytków.

Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na dalszą renowację XIX-wiecznej kaplicy grobowej Hermana Junga.

Na zdjęciu jeden z odnawianych fresków we wnętrzu kaplicy

Zobacz także

Śniadanie kobiet w Łodzi

Serdecznie zapraszamy na diecezjalne „Śniadanie dla Kobiet”, które odbędzie się 25 listopada 2017r. o godz. 10.00 w Łodzi. Szczegóły w kancelarii parafialnej.

WIRTUALNA  RZECZYWISTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Pracownia KCVA specjalizująca się w tworzeniu wirtualnych modeli wnętrz obiektów architektonicznych stworzyła wirtualny model wnętrza Kościoła pw. Świetej Trójcy. Spacer po modelu świątyni jest przykładem zastosowania technologii 3d stosowanej w przemyśle gier komputerowych. Wymagania sprzętowe : Procesor 2 rdzeniowy, 2 GB pamięci ram, karta graficzna ATI lub NVIDIA, 700 MB wolnej przestrzeni dyskowej.

>> POBIERZ <<

 

www.kcvastudio.com

Odwiedź także


{noembedvideo}