Strona główna - Serwis informacyjny
powrót na poprzednią stronę

Hasło miesiąca

„Ujrzawszy gwiazdę, niezmiernie się uradowali.” Mt 2,10

Serdecznie zapraszamy na diecezjalne „Śniadanie dla Kobiet”, które odbędzie się 25 listopada 2017r. o godz. 10.00 w Łodzi. Szczegóły w kancelarii parafialnej.

9 września odbył się piękny spacer po cmentarzu przy w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa (EDD). Udział wzięło około 40 osób. Nasz parafianin, pan Maciej Lipiński, barwnie opowiadał o wyjątkowych nagrobkach, ich twórcach, stylach w sztuce, do których nawiązują oraz symbolice, zdobiących je elementów. 

W poniedziałek – 4 września – o godz. 18:00 nabożeństwo ekumeniczne w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego przy ul. Puławskiej 2a. Kazanie wygłosi ks. superintendent Andrzej Malicki. Zapraszamy w mieniu Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego. Zapraszamy.

Zapraszamy na nabożeństwo rozpoczynające nowy rok szkolny 2017/2018, które odbędzie się w niedzielę - 3 września 2017 o godz. 10.30  w kościele Świętej Trójcy. 

Zachęcamy do transmisji nabożeństw i wykładów z rozpoczętego 1 lipca br. Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie organizowanego przez Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.

Podkategorie

Kościół ewangelicko-augsburski Świętej Trójcy to przede wszystkim miejsce modlitwy, jednak już od XIX wieku funkcjonuje również jako kluczowe miejsce dla krzewienia kultury. W naszym kościele odbywają się koncerty - zarówno organowe przyciągające ok. 100 melomanów każdorazowo, jak i te chóralne i orkiestrowe organizowane z wielkim rozmachem, na które przychodzą tłumy warszawiaków oraz turyści z kraju i zagranicy.

Zachęcamy do śledzenia bieżących informacji o koncertach w kościele Świętej Trójcy na stronie głównej oraz do obejrzenia i wysłuchania koncertów, które były współorganizowane przez naszą parafię.

***

Msza Człowieka Współczesnego (Messa dell'Uomo Moderno) - prawykonanie w kościele Świętej Trójcy 12 listopada 2011 roku

kompozytor: Kamil Staszowski

Chór Varsoviae Regii Kantores pod dyr. Joanny Malugi

 

 

***

Kołysanka Bożonarodzeniowa Lajosa Bardosa w wykonaniu chóru Varsoviae Regii Cantores pod dyr. Joanny Malugi

 

Zobacz także

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

Odwiedź także


{noembedvideo}